FILMIFESTIVALI KAVA

Esileht / FILMIFESTIVALI KAVA

TERE TULEMAST 

EESTI SUVEPEALINNA!

 

Pärnu Tütarlaste Gümnaasiumi hoone, praeguse Vanalinna kooli ning suvesüdames Festivali Palee projekteeris Liivimaa tipparhitekt Augusts Reinbergs. Hoone valmis 1902.aastal.

XXXV Pärnu Filmifestivali kava 

2021

Festivali Palees, Nikolai tn 26. 

E 12. juulil

18.00 Festivali avamine.

18.30 PISIKE PARADIIS, autor Andrzej Cichocki, Poola, 19'

Nominent festivali Suurele Aupalgale

19.00. SAIME SELLE ÖÖ, autor Jo Sol, Hispaania, 62'

20.00. POLE LASTE AEG, autor Olga Samolevska, Ukraina, 60'

Parima kunstifilmi nominent

21.00. ALVAR AALTO, autor Virpi Suutari, Soome, 55'

T 13.juulil

11.00 Mosaiikfilm:

MAAILMATANTS , autor JJ Machuca, Hispaania, 71'

18.00 Lastele, nominent Eesti Rahva Auhinnale 

KLOUNIDE PLANEET, autor Hector Carré, Hispaania, 75'

19.30  Kunstifilmid_:

ROOSTE, Rafal Malecki, Poola, 30'

PIME VISIOON, Dario Butelli, Itaalia, 74'

21.30 Teadusfilmid:

KAINE (ISIKLIKUD PÄEVIKUD), Amaury Vosilon, Prantsuse, 34'

IMMUNITEET, Sara Grimaldi, Prantsusmaa, 50'

ANDKE TAGASI MU KÄED, Konstantin Selin, Venemaa, 53'

K. 14.juulil

11.00 Mosaiikfilm:

HAIHTUNUD FRAGMENDID, autor Benoit Maestre, Prantsusmaa, Burkina Faso, Senegal, 59'

18.00 Lastele, nominent Eesti Rahva Auhinnale 

MAA KUI SININE APELSIN, Irina Tsiljuk,

Ukraina/Poola, 74'

19.30 Kunstifilmid

CONDO PEEGEL. VAATA KÄTEGA. Pavel Slavin, Jaapan, 18'

IGAÜKS TAHAB OLLA WEISMANN, Alberto Triano, USA, 65'

21.00 Noortefilm:

PUNKMUUSIKU UNISTUS, Jimmy Hendrickx, Belgia/Indoneesia, 65'

22.30Püha öömuusika:

GRUUSIA KIRIKULAULU TAASSÜND, Filipp Orlvanski, 90'

N. 15.juulil

11.00 Tudengifilmid ja debüüdid:

KANGAS, Iman Behrouzi, Iraan/Saksamaa, 14'

NO BODY, Mihnea Rares Hantiu, Rumeenia, 11'

RÄÄGI MULLE ENAM, Martyna Peszko, Poola, 28'

KOMEET, Adam Buka, Poola, 18'

Kohvipaus ja arutelu.

NÄDALAVAHETUSE SÕDALASED, Ahmed Fouad Ragab, Eesti/Egiptus, 10'

MANGUPLATS, Jorge de Brena, Eesti, 14'

RIKSU, Rain Järv ja Janne Vasarainen, Eesti, 17'

OLEVIK, Johan Huimerind, Eesti, 13'

KUULAJA, Kristiina Iilane, Eesti, 13'

HINGELE, Katariina Aule, Eesti, 15'

Arutelu ja parima esmadoki valimine.

18.00 Originaalsed lühifilmid:

MÕNETI INTIIMNE, Toby Bull, Inglismaa, 6'

SININE PIIR, Ivan Milosacljevič, Serbia, 20'

PÖÖRLEV MEES – 81RPM, Robin Trouillet, Saksamaa, 14'

MÄNG, Roman Hodel, Šveits, 17'

UURINGUD HUNNINGUES, Lutz P. Kayser, Prantsuse/Saksa, 10'

19.30 Nominent Eesti Rahva Auhinnale:

LÄTI KOJOTID, Ivars Zviedris, Läti, 64'

Teadusfilmid:

21.00 SÜVAVALE TERAAPIA, Roshan Nejal, Holland, 24'

RISTUMISED INIMESTEGA, Mia Halme, Soome, 80'

R. 16.juulil

11.00Nominent festivali Suurele Aupalgale:

INIMENE JA KAAMERA, Guido Hendrikx, Holland, 64'

Filmi autori, hollandi filmilooja G. Hendrikxi meistriklass.

16.00Andrzej Cichocki meistriklass:

Methods of author’s film making in Poland

Andrzej Cichocki lühifilmid

18.00 Lastele

LOOTUSTE KOOL, Mohamed El Aboudi, Maroko/Soome, 78'

19.30 Põlisrahvaste ellujäämine

JUURTE KUDUJA, Fernando Saldivia, Tšiili, 10'

MA EI TAHA JÄÄDA ÜKSI, Yaser Talebi, Iraan, 15'

ENNE, KUI SUREN, Iker Esteibarlanda,, Hispania/Keenia, 14'

MEIE ARMASTUS, Valeria Golovina, Uus-Meremaa, 16'

ÜKS PÄEV, autor Frédéric Furnelle, Belgia/Etioopia, 45'

21.30 Nominent festivali Suurele Aupalgale:

PIEDRA SOLA, Alejandro Telemaco Tarraf, Argentiina, 72'

L. 17.juulil

12.00 Aupalkade jagamine festivali laureaatidele (kutsetega).

ETV2 NÄITAB TSEREMOONIAT KELL 21.30

Parima eesti doki nominendid:

14.00 ANU RAUD. PÄRAND, Erle Veber, 74'

16.00 FRED JÜSSI. OLEMISE ILU, JaanTootsen, 64'

17.30 NAISED RINDEJOONEL, Ivar Heinmaa, Eesti/Ukraina, 55'

Lastele:

18.30 KOHTUMINE RAMONIGA, Pilar Aldirico, Argentiina/Uruguai, 4'

PISIKE PARADIIS, autor Andrzej Cichocki, Poola, 19'

SÜÜES ELEVANTI, Julia Saponova, Venemaa, 65'

Mosaiik- ja muusikafilmid: 

20.00 MAAILMATANTS , autor JJ Machuca, Hispaania, 71'

Püha ööfilm:

22.00 VANAD ÕIGEUSU KIRIKULAULUD

Filipp Orlvanski, 90'

17.juulil Manija saare Muuseumiaidas

19.00 Auhinnatud filmide paraad ja õhtu koos laureaatidega.

P. 18.juulil

Festivali Palees Nikolai tn 26. 

12.00 Lastele, nominent Eesti Rahva Auhinnale

JUURTE KUDUJA, Fernando Saldivia, Tšiili, 10'

KOHTUMINE RAMONIGA, Pilar Aldirico, Argentiina/Uruguai, 4'

PISIKE PARADIIS, autor Andrzej Cichocki, Poola, 19'

SÜÜES ELEVANTI, Julia Saponova, Venemaa, 65'

14.00 Auhinnatud filmid

16.00 Auhinnatud filmid

 

XXXV PÄRNU FILMIFESTIVAL

22. juulil

Tõstamaa rahvamajas

Suur filmiõhtu teemal KUTSUMUS

18.00.Lastele:

KOHTUMINE RAMONIGA, Pilar Aldirico, Uruguai, 4'

Hülgepoiss Ramon päästeti ooekaeni õlilaigust.

PISIKE PARADIIS, Andrzej Cichocki, Poola, 19'

Ühes Sileesia lasterikkas peres on kõik lubatud!

SÜÜES ELEVANTI, Julia Saponova, Venemaa, 65'

Neiu Maša tahab hirmsasti näitlejaks saada ja ...saabki!

20.00. Koguperefilmid:

JUURTE KUDUJA, Fernando Saldivia, Tšiili, 10'

Vanaema õpetab lapsi ehteid tegema.

MAAILMATANTS, JJ Machuca, Hispaania, 71'

Helilooja kirjutas muusikateose ning lisas sellele uhke pildirea.

22.00.Noortefilm:

PUNKMUUSIKU UNISTUS, Jimmy Hendrickx, Belgia/Indoneesia, 65'

Teismeline poiss otsib elu mõtet esivanemate juurest džunglist.

Filmiõhtut juhib festivali pealik Mark Soosaar

Täispilet 4 eurot, õpilased ja eakad 2 eurot, mudilased tasuta.

 

 

XXXV Pärnu Filmifestival Viljandis ja Heimtalis

Kondase Keskuses, Pikk tänav 8

21.juulil

16.00 PISIKE PARADIIS, autor Andrzej Cichocki, Poola, 19'

Lõbusad lood ühes Sileesia lasterikkas peres.

SÜÜES ELEVANTI, autor Julia Soponova, Venemaa, 65'

Väike Maša tahab saada näitlejaks ja ... saabki!

18.00 PÖÖRLEV MEES, - 81RPM, Robin Trouillet, Saksamaa, 14'

Inimene võib isegi kõrges eas keerelda 81 pööret minutis!

PUNKMUUSIKU UNISTUS, Belgia/Indoneesia, Jimmy Hendrickx, 65'

Portree noorukist, kes leiab elu mõtte esivanemate pärimustest.

22.juulil

16.00 JIIURTE KUDUJA, Fernando Saldivia, Tšiili, 10'

Tüdruk võib ehteid leida loodusest.

ROOSTE, autor Rafal Malecki, Poola, 30'

Roostetanud vanarauast sünnivad kunstiteosed.

CONDO PÄEVIK. VAATA KÄTEGA, Pavel Slavin, Jaapan, 19'

Jaapani kunstnik loob kunstiteoseid pimedatele.

18.00 AALTO. autor Virpi Suutari, Soome, 92'

Hümn soome arhitekti Alvar Aalto armuloole ja elutööle.

Heimtali Rahvamajas

23. juulil 20.00

KANGAS, autor Ihman Behrouzi, Iraan/Saksamaa, 14'

Viiruselõks Saksamaa tudengite ühiselamus.

PISIKE PARADIIS, Andrzej Cichocki, Poola, 19'

Lõbusad Sileesia lapsed oma koduloomaaias.

UURINGUD HUNNINGUES, Lutz P Kayser, Prantsuse/Saksa, 10'

Rästaparved joonistavaf Eurropa taevasse kunstiteoseid.

Kohvipaus

MAAILMATANTSUD, JJ Machuca, Hispaania

Helilooja lõi muusikateose ja kaunistas selle filmikaadritega.

24.juulil 20.00

INIMENE JA KAAMERA, Guido Hendrikx, Holland, 64'

Filmilooja leidis lihtsa nipi, kuidas luua hollandlaste koondportree.

Kohvipaus

PIEDRA SOLA, Alejandro Telenaco Tarraf, Argentiina, 72'

Kõrgmägedes elab suguharu, kelle elu korraldab nähtamatu puuma.

25.juulil 20.00

KOMEET, Adam Buka, Poola. 18'

Lugu poola lastest, kes ootavad õe või venna sündi.

RÄÄGI MULLE ENAM, Martyna Peszko, Poola, 28'

Filmilooja elab koos emaga, kes saab liigutada vaid oma silmi.

Kohvipaus

ANU RAUD. PÄRAND, autor Erle Veber, 74'

Eepiline lugu Eesti vaibakunsti emast Anu Rauast.

Pileti 4 eurot, lapsed ja eakad 2 eurot, mudilased tasuta.