FILMID VEEBIS

Esileht / FILMID VEEBIS

 

Tere tulemast Pärnu Filmifestivali veebilinastusele! 

Pakume vaatamiseks kolme Suurele Auhinnale (festivali peaauhinnale) kandideerivat filmi ja kolme võistlusfilmi kategoorias “Elu ja surma vahel”.
Filmide vaatamiseks klikkige VAATA FILMI juures oleval lingil ja sisestage oma email (kogutakse üksnes statistika eesmärgil). 
Seejärel avaneb filmiaken, kus saate subtiitriikoonist valida keele. 
Filmid on nähtavad ainult Eestis kuni 25. oktoobri südaööni. 

 

PEAAUHINNALE KANDIDEERIVAD FILMID

 

AVATARA
Autor Nadav Harel
Iisrael (filmitud Indias) 2020, 25 min. 
Himaalaja mägikülas kummardatav äkiline jumalanna ilmutab end oma järgijaile nii vaimus kui ilmsi. Kellele unelmate naine, kellele süütu tütarlaps või kurjustav ja karistav ema, kõik vannuvad Avatarale truudust.

 

VAATA FILMI:
KEEL: hindi, pahadi
SUBTIITRIVALIK: inglise/eesti

 

SIIS JÕUAB ÕHTU
Autor Maja Novaković Filmitud Bosnia ja Hertsegoviinas, 2019, 28 min.
Kaks vana naist veedavad vanaduspõlve mägikülas, kus nende ainsateks vestluskaaslaseks on kitsed, kartulimardikad ja loodusjõud, keda vanakesed taltsutavad samuti nagu pudulojuseid. See on mikrokosmos, millesse on omakorda kätketud veel palju maailmu. Naiste raske argipäev on käsikäes kõiksuse hoomamatult lihtsa poeesiaga.

 

VAATA FILMI:

https://video.zezz.ee/then-comes-the-evening/

LANGUAGE: Serbian
SUBTIITRIVALIK: inglise/eesti

 

LOOMA KUJUTIS
Autor Perttu Saksa
Soome (filmitud Soomes) 2019, 30 min. 
Maaliline mõtisklus inimese ning looma vahelistest suhtest aegade algusest tänapäevani. Filmi keskteljeks on soome tunnustatud looduskirjaniku Heikko Willamo rännakud põhjala metsikusse loodusesse, kus leiab veel jälgi jää-aja inimese maailmapildist. Kaasteelisteks sel sugestiivsel teekonnal on soome jazzmuusikute Verneri Pohjola ja Mika Kallio helilooming, Perttu Saksa veenev pildikeel ja soome tuntud looduskirjaniku Heikki Willamo mõtted.

 

VAATA FILMI:
KEEL: eesti

 

VÕISTLUSFILMID KATEGOORIAS “ELU JA SURMA VAHEL”

 

MUDATEE
Autor Francesco De Giorgi
Etioopia & Itaalia (filmitud Etioopias), 2019, 11 min. 
Etioopia külakest linnakesega ühendaval mudasel maanteel sõelub ööd ja päevad haigete elusid päästes üksainus kiirabiautojuht. Seekord on kaalul lapseootel noore naise ja tema kõhus ilmavalgust ootava inimlapse elu. Kogu maailma raskus lasub kogenud autojuhi õlgadel. 

 

VAATA FILMI:
KEEL: amhari
SUBTIITRIVALIK: inglise/eesti 

 

PRÕPJATI KLAVER,
Autor Eliška Cílková
Tšehhi (filmitud Ukrainas), 2019, 18 min.
 
Tšernobõli katastroofi järel jäi Prõpjati linn kummituslikult tühjaks ja selle kunagisi elanikke meenutama vaid mahajäetud hooned, esemed ja metsistuv linnaloodus. Radioaktiivsed klaverid säilitasid ainsana oma “hääle”, mida ei summuta pragunev värv ega klahvidele kogunev tolm. Klaveritega kõrvu kõlavad films laulud ja luule kungiste elanike huulilt, kes püüavad siiani katastroofi ja kodu kaotusega rahu teha.

 

VAATA FILMI: 
KEEL: ukraina
SUBTIITRIVALIK: inglise/eesti 

 

TUGEV,
Autor Marcin Polar
Poola (filmitud Poolas), 2019, 14 min. 
“Tugev” on sõna, mis sobib iseloomustama nii inimest kui materjali. Kooparonija Jarosław Surmacz nimetas nii oma suure avastuse, Harda (poola keeles ka vastupanu osutav, uhke, sitke) koopa Tatra mägedes. Mees laskub jonnaka järjekindlusega paika pilkases pimeduses, kuhu ükski inimhing veel jalga pole tõstnud, paljastades samad iseloomujooned ka eneses. 

 

VAATA FILMI: 
KEEL: inglise
SUBTIITRIVALIK: eesti