DF “Ahto. Unistuste jaht”

Laen kaarti....

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 29/03/2018
14:30 - 16:30

Sündmuspaik
Uue Kunsti Muuseum

Categories


Seikluslik dokumentaalfilm “AHTO. UNISTUSTE JAHT”
(režissöör Jaanis Valk, Eesti, 2018, 90 min.)

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
29. märtsil kell 14.30 – film
1. aprillil kell 12.00 – film, kohal filmi autor Jaanis Valk

Pilet seansile või loengule 4€, sooduspilet 2€
http://kino.chaplin.ee | Esplanaadi 10, Pärnu

Suurim seiklus on elada oma unistuste elu.

1940. aasta maikuus maabub New Yorgis purjelaev Eesti purjelaev “Ahto”. Laeva pardal on Käsmu juurtega kapten Ahto Valter, tema naine, kolmeaastane poeg ning reisikaaslased Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Austraaliast. Selja taga on poolteist aastat ümberilma purjetamist.Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle II maailmasõja eelne ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval pani noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis pani teda seda kõike läbi tegema.

Filmis püütakse lisaks ühe inimese eluloole tunnetada Ahto maailmavallutuse ja unistuste poole püüdlemise rasket rada. Vaataja näeb maailma tema muutustes ja eripäras, mis eelmise sajandi 20ndatel ja 30ndatel toimus. See oli aeg, kus kuulsuse saavutasid need, kes vallutasid midagi seni vallutamatut. Charles Lindeberg, Amelia Earheart ja prantslane Alain Gerbault tegid midagi, mis enne neid oli veel tegemata…

Kangelase püsimatu meel, aastatepikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalseid arhiivimaterjale, avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele, tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud ning poja mälestustele isast. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning viib vaataja maailma, mille ta läbis, et selleks saada.

Ahto Valter on inimene, kellest tänapäeval eriti palju ei teata. Poiss, mees ja meediasündmus, kellest rääkisid suure maailmasõja eelõhtul ajalehed mõlemal pool Atlandi ookeani ning kes seejärel unustati.

24. märtsil kell 14.00 – loeng “Ahto. Unistuste jaht”
Uue Kunsti Muuseum näitab 16. – 24. märtsini Jaanis Valgu uut dokumentaalfilmi “Ahto. Unistuste jaht”. 24. märtsil toimub enne seanssi 90-minutiline loeng, kus dokumentalist Jaanis Valk räägib nii filmi valmimisprotsessist kui ka Ahto Valteri elust ning merereisidest lähemalt, kuidas ta täpsemalt ühe või teise põneva leiuni jõudis või missuguseid avastusi ning tähelepanekuid sel teekonnal lisaks filmis jutustatule veel tehti.
Loeng on väga ilmekas ja filmilik ning seda saadavad rikkalikud foto, audio- kui filmimaterjalid, mis aastate jooksul leitud, kokku kogutud ning Eestisse toimetatud.

Filmi tootja: MISSING PICTURES – Rühm Pluss Null
Produtsent: Erik Norkroos
Rohkem infot filmi kohta: http://www.ahtofilm.ee