Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused GRUNTVIG      
     
 
     


Koolivaheajal, kolmapäevast laupäevani, näitab Uue kunsti muuseum kahte põnevat ja seiklusrohket perefilmi.

Oscarile nomineeritud, kui parim animafilm "Üks kass Pariisis" on hoogne tagaajamislugu väikestele ja suurtele. See on tõeline thriller ja võluv meelelahutuslik teos üheaegselt, kus peategelaseks on kass Dino, kes elab topeltelu. Päeval põõnab ta diivanil väikese tüdruku Zoe juures, kelle ema Jeanne on politseinik ning alatasa tööl. Öösel luusib ta aga lauahõbeda ning ehete jahil murdvaras Nicoga korterist korterisse. Ühel päeval toob Dino oma öiselt rännakult Zoele kaasa kalli kee. Jeanne’i abi Lucas saab kohe aru, et see on osa hiljuti varastatud kallist ehtekollektsioonist. Järgmisel ööl otsustab väike Zoe Dinot jälitada. Teel satub ta gängsterite vestlusele ning saab teada, et ka tema lapsehoidja kuulub kurjategijate jõuku.
Selles tunniajases seiklusloos on parajalt huumorit, samas ka mõtlemist nii suurtele, kui väikestele. Filmis käsitlevate tõsiste teemade tõttu on see sobilik vaadata alates 6. eluaastast.

Teine lõbus koguperefilm "Potsu Trumm" kätkeb endas palju naljakaid mõistupilte tervislikkuse ning figuuri ületähtsustamise kohta. See on lugu paksukeste perekonnast, kes on kodukohas musternäidiseks – nad on paksud, õnnelikud ja tegelevad toitlustusega. Filmi peategelane Potsu Trumm on lõbus ja siiras poiss, aga pisut ümarake. Tema muretu elu teeb kannapöörde, kui isa avab uue restorani peenikeste inimeste linnaosas Piitsveres, kus aga  ei ela  ühtegi paksu inimest ning kõigele lisaks peab uue töö tõttu kogu pere paksukeste linnaosast, Maugastest, ära kolima. Potsu armub linna kõige saledamasse tüdrukusse Kirkesse, kelle südame võitmiseks peab kogu jõu ja kavaluse mängu panema. Samas tuleb tõestada tervele Piitsküla linnale, et tõeline ilu kiirgab inimese seest.

Filmid on eesti keeles ja sobilikud vaadata kogu perele.
Kava koostas Vaiko Edur.
Tel 4430772
muuseum@chaplin.ee
www.chaplin.ee

LASTE- ja PEREFILMID KOOLIVAHEAJAL
Uue Kunsti Muuseumis
Esplanaadi 10, Pärnu

ÜKS KASS PARIISIS
21. - 24. märtsil, iga päev kell 14.00

Pilet seansile 2€, sooduspilet 1,60€

POTSU TRUMM
21. - 24. märtsil, iga päev kell 17.00

Pilet seansile 2€, sooduspilet 1,60€
 

Filmide andmed ja lühitutvustused

ÜKS KASS PARIISIS

Põnev animeeritud tagaajamislugu väikestele ja suurtele!
Dino on kass, kes elab topeltelu. Päeval põõnab ta diivanil väikese tüdruku Zoe juures, kelle ema Jeanne on politseinik ning alatasa tööl. Öösel luusib ta aga lauahõbeda ning ehete jahil murdvaras Nicoga korterist korterisse. Ühel päeval toob Dino oma öiselt rännakult Zoele kaasa kalli kee. Jeanne’i abi Lucas saab kohe aru, et see on osa hiljuti varastatud kallist ehtekollektsioonist. Järgmisel ööl otsustab väike Zoe Dinot jälitada. Teel satub ta gängsterite vestlusele ning saab teada, et ka tema lapsehoidja kuulub kurjategijate jõuku.

NOMINEERITUD OSCARILE - PARIM ANIMAFILM
EUROOPA FILMIAKADEEMIA PARIMA ANIMAFILMI NOMINENT

Prantsusmaa 2010
Pikkus: 62 min.
Stsenarist: Alain Gagno
Dialoogid: Alain Gagnol, Jacques-Rémy Girerd
Originaalmuusika: Serge Besset
Montaaž: Hervé Guichard
Kunstnik: Jean-Loup Felicioli
Produtsent: Jacques-Rémy Girerd
Levitaja: Tallinnfilm Film
Linastub eesti keelde dubleeritunaPOTSU TRUMM
Potsu Trumm on lõbus ja siiras poiss, aga pisut ümarake. Tema muretu elu teeb kannapöörde, kui isa Piitsveres uue restorani avab ning kogu pere Maugastest ära peab kolima. Piitsveres ei ela aga ühtegi paksu inimest. Potsu armub linna kõige saledamasse tüdrukusse Kirkesse, kelle südame võitmiseks peab kogu jõu ja kavaluse mängu panema. Samas tuleb tõestada tervele Piitsküla linnale, et tõeline ilu kiirgab inimese seest.

Holland 2010
Kestvus 85 min
Režissöör: Arne Toonen
Osades: Michael Nierse, Eva van der Gucht, Marcel Musters
Levitab: Estinfilm Film
Linastub eesti keelde dubleeritunaUue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10
Pärnu 80011

muuseum@chaplin.ee
Tel: 4430772

 

 
© SA Uue Kunsti Muuseum