Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        
     

ARMASTUSEGA
VINCENT


Rezhissöörid Dorota Kobiela, Hugh Welchman
(Poola, Suurbritannia, USA, 2017, 88 min.)

 

UUE KUNSTI MUUSEUMIS
8. novembril kell 18.00
10. novembril kell 16.00
23. novembril kell 16.00

Pilet seansile 4€, sooduspilet 2€

 


Kaader filmist


Kaader filmist


 

Vincent van Goghi loomingule mõeldes oskab vast igaüks oma silme ette kuvada mitmeid tema teoseid. Kuid nüüd ärkavad kõik need maalid kinoekraanil ellu.

"Armastusega Vincent" on maailma esimene täies mahus käsitsi maalitud täispikk film. Filmilõuendil rullub lahti detektiivlik lugu selgitamaks välja van Goghi surma asjaolusid. On 1891. aasta suvi Prantsusmaal. Noormees Armand Roulin saab oma postiljonist isa käest ülesande toimetada kohale üks kiri. Selle on kirjutanud kunstnik Vincent van Gogh, kes on end äsja ära tapnud. Kuid kiri peab just kurbade sündmuste tõttu jõudma Vincenti vennani ning vastumeelselt ja Vincentisse üleolevalt suhtudes asub Armand teele.
Kirja kohaletoimetamine polegi nii lihtne, kui esmalt näis. Ühest paigast teise rännates õpib Armand erinevate inimeste kaudu tundma Vincenti elulugu ning uurib tema surma müstilisi asjaolusid.

Just sellise idee on ekraanile toonud 125 kunstnikku, kes toodi kohale stuudiotesse Poolas ja Kreekas ning kelle 65 000 õlimaalist see poolteisetunnine film koosneb. Esmalt võeti stsenaarium näitlejatega üles nagu tavaline mängufilm, seejärel maaliti kõik kaadrid käsitsi õlivärvidega üle. Lõpptulemus pakub vaatajale vaimustavat ja ahhetama panevat vaatepilti. Vincent van Goghi originaalteoseid filmis ei näe. Aluseks on võetud küll tema 94 teost, ent kunstnikud on tema stiili aimates loonud täiesti uued maalid. Ja et plaanid lõikuks ja lugu oleks visuaalselt mitmekesisem, püüdsid kunstnikud tabada, milline võinuks mõni van Goghi maal välja näha hoopis teise nurga alt.

Film on pälvinud palju kiidusõnu ning kandideeris ka parima täispika animatsiooni Oscarile.

Osades: Douglas Booth, Jerome Flynn, Saoirse Ronan, Chris O'Dowd, Robert Gulaczyk
Inglise keeles, eesti ja vene subtiitritega

 

 
© SA Uue Kunsti Muuseum