Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!


 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        
     

PAUL KERES 100

Uue Kunsti Muuseumis

7. jaanuaril kell 15.00

 Paul Keres koos Endel ja Rutt Tulvinguga
Kanadas (Henno Sepa erakogu)


Lõbusate maleteemaliste postkaartide kogu Henno Sepalt.

Pärnu üks kuulsamaid kollektsionääre Henno Sepp tutvustab oma maleteemalist kogu. Kogu üks osa koosneb Paul Kerese teemalistest meenetest, fotodest ja postkaartidest. Nimetatud kogus on ka teadaolevalt viimane foto Paul Keresest, kes päev enne äralendu Kanadast Helsingisse veetis õhtu Endel ja Rutt Tulvinguga bridži mängides. Endel Tulving on eesti päritolu Kanada eksperimentaalpsühholoog ning kes on üks tunnustatumaid mälu-uurijaid maailmas (foto lisatud pressiteatele).

Henno Sepa maleteemalist kogu saab vaadata kultuuriväärtuslike kollektsioonide näitusel "Kogu, hoia, jaga" Uue Kunsti Muuseumis kuni 31. jaanuarini.

Lisaks näeb Ülo Tambeki dokumentaalfilmi "Tuld kuningale" (Tallinnfilm). Portreefilm maletaja Paul Keresest. Keres kodus ja võistlustel ja tema 50. juubeli pidulik tähistamine. Ekraanil on koos Keresega D. Bronstein, L. Portisch, M. Botvinnik, M. Euwe, S. Reshevsky, V. Smõslov, M. Najdorf, F. Gheorghiu, M. Tal, M. Filip, T. Petrosjan, J. Geller, B. Spasski, L. Stein, S. Gligorič, W. Uhlmann, G. Ernesaks, A. Green, G. Barcza.

Kaetud on väike sünnipäevalaud!

Olete oodatud tähistama Paul Kerese 100 sünnipäeva!
 
© SA Uue Kunsti Muuseum