Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   


Lambi autor Martin Kroot

IV taaskasutusteemaline kunstinäitus
"ANNA UUS ELU: LIIKUMINE"

08. aprill - 22. mai 2016

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba neljandat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osavõtnud üle saja kunstniku. Seekordne näitus kannab alapealkirja LIIKUMINE ning on pühendatud kas tootmisjääkide või muu taaskasutusmaterjali rakendamisele uutesse disainitoodetesse ning kunstiteoste loomisesse.
Teema LIIKUMINE on kui suund kiiruse, muutumise, uute kihtide ja tasandite leiutamisel. Kunstnikel oli õigus teemat vabalt tõlgendada.
Näitusel näeb taassünnilugusid, kus telgid sündisid uuena mantliteks; vinüülplaadid rändasid seinale kelladeks; sõrmkübarad ja padrunikestad leidsid elu ehetes; üksikutest taldrikutest vormus seinalamp; autogaraažist leitud juppidest said disainvalgustid ja veel palju huvitavaid lugusid ootavad oma lugude nägemist näitusel.
Põnevaid lahendusi leidub sellel näitusel igast valdkonnast ning kunstnike fantaasia on olnud piiritu.

Näitusel osalevad:
Ain Toim, Andrei Balashov, Endla Murd, Evelyn Hints, Jaan Pärn, Kairi Lentsius, Kairi Orav, Karin Paumer, Kimmel Disain, Kristi Toome (New Rustic), Kristjan Indus, Lauri Lihten-Haavel, Leonardo Meigas, Liia Õitspuu, Liina Noorlaid, Marit Nõmmik, Margus Rebane, Martin Kroot, Merle Nisuma, Merlin Lõiv, Pavel Sidorenko, Per William Petersen, Piret Kändler, Tanel Tolsting, Tarmo Mäesalu, Tuulikki Tolli, Vuhti Maja Galerii.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.

Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva peale - ANNAME UUE ELU!

Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.
Näituse koostaja: Marie Soosaar-Virta

 
   

Lauri Lihten-Haaveli litograafia
 isetehtud paberil.


Ain Toimi isetehtud lambid

Näituse "ANNA UUS ELU: LIIKUMINE" töötoad
30. aprill - 13. mai 2016

Töötoas osalemiseks palume ennast eelnevalt registreerida e-posti aadressil muuseum@chaplin.ee või telefonil 4430772.
Osalustasu: 3€/in (sooduspilet õpilastele 1,50)


30.aprillil kell 12.00
"TEEME ISE PABERIT"
Juhendaja Lauri Lihten-Haavel

Paberi valmistamine on väga eriline käsitöö, mis pakub üllatavaid võimalusi, avastamis - ning leiutamisrõõmu nii lastele kui täiskasvanuile. Võimalik on luua nii kirjutamiseks sobivaid siledaid, kui erineva tekstuuriga pindade katmiseks või kaunistamiseks sobivaid pabereid.

Töötoavahendid on muuseumi poolt. Palume selga panna riided, mis võivad märjaks saada. Kaasa palume võtta enda kummikindad.


6.mail kell 16.00
"FANTAASIA VALGUSTID JA EHTED"
Juhendaja: Ain Toim

Ain Toim on pikemat aega teinud vanadest ja kasututest tehnikajuppidest valgusteid. Ain Toim on inimene, kes leiab käepäraste vahenditega lahenduse igale ette juhtunud tehnilisele väljakutsele.
Töötoas lastakse fantaasia vabaks ning meisterdada saab juhendaja käe all valgusti, ehte või midagi muud, kuhu mõte ja käed viivad.
Töötuppa palume kaasa võtta midagi sellist, mis inspireerib uue loomist ning praegusel hetkel on ta jäänud kasutult seisma.


13.mail kell 16.00
"Vanast kampsunist lapsele uus JUMPSUIT"
Töötoa juhendaja: Marta Moorats (EKA)

Töötoas tehakse vanadest kampsunitest lapsele uus jumpsuit. Need näevad toredad välja ja valmivad kiirelt.
Osavõtuks vajaminevad materjalid/tööriistad:
Vana kõrge kaelusega puuvillane või villane sviiter, käärid, niit, nõel, nööpnõelad, õmbluskriit
Töötoa kestus umbes 3h