Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
ANNA UUS ELU: DISAIN

Taaskasutusteemaline kunstinäitus

14. märts - 28. aprill 2015

Töötoad:
4. aprillil kell 11.00 "KLAASIST VAASIKS: unustatud pudelid uuele elule"
18.aprillil kell 11.00 taaskastutus teemaline töötuba "PABERPUNUTUD KOTID JA KARBID"
Info allpool!

Esimene taaskasutusteemaline kunstinäitus toimus Uue Kunsti Muuseumis 2013. aasta kevadel.  Ellukutsutud projektist on saanud väga populaarne näitus, kuhu oma ideid ning töid on esitanud väga palju kunstnikke.
Näitus annab ülevaate, et väga palju kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele. Selleaastasel näitusel saab näha, kuidas saab uueks luua vanu tuletõrjevoolikuid, kasutatud padrunikestasid, tekstiilijäätmeid. Uus elu ja hingamine antakse vanale mööblile, riietele, olmeelektroonikale ning isegi räsitud luuale ratta seljas.

Taaskasutusteemaline kunstinäitus toob vaatajateni loodussõbraliku maailmavaate ning üllatab ka ootamatustega, et kus ja kuidas on võimalik erinevaid materjale ja esemeid taaskasutada. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguda ja käidelda.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Rohkem infot töötubade kohta lehe allosas.

Näitusel osalevad: Ahti Seppet, Erki Kasemets, Aili Raudsepp, Anne Vaasa, Ele Luiga, Kalle Roos, Elize Hiiop, Rachel Kinbar, Eneli Valge, Ingrem Floren, Eveli Hints, Hertta Võido, Jana Huul, Kairi Katman, Kimmel Disain, Kristjan Indus, HOSEWEAR, Liisa Kivimäe, Per Petersen, Mari Kõrgesaar, Marta Moorats, Karolin Kõrge, Maarja Roolaht, Maria Naur, Elisa Männisalu, Elli Jäärats, Mihkel Mäll, Triin Koppel, Lisanne Linamägi, Ain Toim, Piret Mildeberg, Tarvo Porroson, Triin Aas, Tuuli Puhvel, Veiko Aedma, Margus Rebane, Tiia Mets, Vuhti Galerii jt.

Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta, Vaiko Edur.

Näitust toetavad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linn, Hasartmängumaksu nõukogu, Hawaii Express.

TV3 - Seitsmesed uudised käisid näitusel külas ja tegid uudise
http://www.seitsmesed.ee/meelelahutus/uudis/2015/03/22/vana-materjal-uues-ja-praktilises-kuues/

 


Taaskasutusteemaline kunstinäituse „ANNA UUS ELU" töötoad

4.aprillil kell 11.00
"KLAASIST VAASIKS: unustatud pudelid uuele elule"
Töötoa juhendaja: Karolin Kõrge
Töötoas õpitakse tühjadest veini- ja muudest klaaspudelitest küünlaaluste, koduaksessuaaride, vaaside ja erinevate klaasist objektide valmistamist. Demonstreeritakse koduste vahenditega lõikamist (atsetooni-nööri-põletamise ja külma vette uputamisega) kui ka klaasinoaga lõikamist.
Iga töötoast osaleja võib töötuppa kaasa võtta toreda pudeli, millest tahab teha endale rippuva või laual seisva toreda uue kaunistuse.
Töötoa osavõtutasu: 5.-


18.aprillil kell 11.00
taaskastutus teemaline töötuba "PABERPUNUTUD KOTID JA KARBID"
Juhendaja: Margus Rebane.

Töötoas õpetatakse, kuidas vanadest ajalehtedest ja ajakirjadest saab punuda korve, karpe ning muud põnevat. Töötoa kestvus 2-3 h, materjal kohapealt. Vajalik eelnev registreerimine tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee. Kohtade arv on piiratud!
Töötoa tasu 15.- (soodus 10.- / õpilased ja pensionärid).

NB! Oluline info töötoast osavõtuks
Igast töötoast osavõtuks palume ennast eelnevalt registreerida tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee.
Grupi suurus max 15 inimest.
Kui ilmneb, et te ei saa töötoas osaleda, siis palun andke meile sellest teada, kuna osalejate arv grupis on piiratud!

Vaata ka: