Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
SÜÜTUSE KAOTAMINE

Mika Vesalahti (Soome)

31. mai - 23. september 2015

Mika Vesalahti (1967) on Soome maalikunstnik, kes õppis 1988-93 Helsingi Kunstiakadeemias. Ta on esinenud alates 1995. aastast isiknäitustega Soomes ja välismaal ning paljudel grupinäitustel kodumaal ja mujal Euroopas. Ta on olnud viimased kuus aastat Helsingi Kunstnike Liidu esimees.
Uue Kunsti Muuseumis eksponeeritud Mika Vesalahti must-valge joonistusete sari "Süütuse kaotamine" kõneleb laiemas ja kitsamas tähenduses süütuse kaotamisest. Kui laps on veel laps, kas temas on olemas kõik võimalused muutuda heaks või pahaks. Mis takistab arenguvõimalusi? Kust tuleb paha? Kus on fundamentalismi juured? Joonistustes on sotsiaalne ühendatud üksikisiku tasandiga, ühendatud on ka tänane päev (kunsti)ajalooga. Poliitiline taust muutub Vesalahti joonistustes isiklikuks: ta on kasutanud nii Adolf Hitleri, kui ka filosoof Ludwig Wittgensteini lapsepõlve fotosid. Samuti on ta piltidel kujutanud mõlemaid oma poegi.
Käesolevat joonistuste sarja, mis on näituselt näitusele kasvanud, on 2014. aasta algusest eksponeeritud Lahtis, Helsingis ja Jyväskyläs.
Kokku on eksponeeritud üle 40 joonistuse.


  Ringkäik kunstniku Mika Vesalahtiga (Soome)
näitusel "Süütuse kaotamine"
13. augustil kell 14.00 ja 16.00


Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10, Pärnu)
Osalemine muuseumipiletiga
Ringkäik on inglise keeles