Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

SÜGISMÕNU - PAUGUTAJA SEAKÜLAST

Simson von Seakyl (Eesti)

Skulptuurid

23. oktoober - 7. detsember 2014

Seaküla Simsoni skulptuuride näitusel on eksponeeritud üle 30-ne pronksfiguuri ja fotod tema suurematest tellimustöödest.

Simson von Seakyl kirjutab enda kohta järgmist:
„Sündisin jõulukuul 1959 Jõhvis. Adolf Kesleri nimelise Keskkooli lõpetasin 1978. aastal. Üritasin õppida nii Tallinna Ehitusmehaanka Tehnikumis arhitektuuri ja Tallinna Pedagoogilises koolis lasteaiakasvatajaks. Mõlemad jäid pooleli, sest Punaarmee 40. väliarmee vajas minu abi Afganistani mässuliste mahasurumisel. Kunstiinstituuti (ERKI) astusin 1981. aastal ja lõpetasin 1988.
Pärast seda astusin Tartu Ülikooli, mis kahjuks jäi pooleli. ERKI lõpetamise järel olen olnud stabiilselt vabakutseline. Kunstiinstituudi eel ja ajal olen pidanud kärujuhi ametit Dvigateli tehases Tallinnas, agressori ametit Afganistanis, laadija ametit Tallinna Limonaadi Tehases, maaparandaja ametit Saaremaal, õpetaja ametit Jõhvi Kunstikoolis, ehitaja-montaaþniku ametit Venemaal ja Gruusias. Näitustel olen esinenud nii siin ja sealpool isamaa piire. Minu töid ei ole Antarktikas, Arktikas, Göönmaal, Kesk-Aafrikas.

Suuremad tööd on olnud:
PÖFFi hunt Solarise keskuses Tallinnas, „Siil“ Siili tänavas Tartus, „Lehm“ Karjamaa pargis Tallinnas, Pitka monument Fort St. James Britt Columbias Kanadas, Arvo Pärdile pühendatud „Noormees jalgrattaga“ Rakveres, „von Glehn“ Nõmmel Tallinnas, „Alutaguse hirv“ Jõhvi ringteel, „Viikingilaev“ Sipoos Soomes, Tuvikujulised teetõkised Tallinna linnas ja Kaljo Kiisk Jõhvis.

Tänasel päeval, vana peeruna meenutan oma seiklusrikast elu või modelleerin ja valan oma ateljees skulptuure pronksi või jälgin luikesid, parte ja rebaseid binokliga oma palktares Suurekivi talus, Seakülas, mis asub mere kaldal Lahemaal. Oma näitusega soovin Sinule head tuju siia kohati küllaltki masendavasse maailma.“


Käesoleva näituse teokstegemist toetasid Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.


Vaata ka:

  

 
 
 
© SA Uue Kunsti Muuseum