Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 21.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   


Aleksander Varvarov
"Pärlipüüdja"

 

SINI-KULDNE PÄEV UUE KUNSTI MUUSEUMIS

XXI aktinäituse MEES JA NAINE: OOTUS
pidulik lõpetamine koos kunstioksjoniga

31. augustil kell 12.00

Esineb Ruslan Trochynskyi Svajta Vatrast koos oma tütardega

Rannahotell tänab iga oksjonilt Ukraina toetuseks kunstieseme soetajat 1-öise puhkusega President Lennart Meri nimelises sviidis (kingituse väärtus 695€).

Kunstisõpradel on olnud võimalus kolme suvekuu jooksul kohtuda Ukrainaga. Kümnekonnalt päevalillerahva maalikunstnikult, skulptorilt ja fotograafilt Pärnu Uue Kunsti Muuseumisse saabunud teosed on XXI rahvusvahelise aktinäituse MEES JA NAINE: OOTUS tuumaks. Neis peegeldub ukraina rahvast tabanud traagiline saatus, aga ka ootus, et  vene riikluse tuhande-aasta-taguses hällis, Kiievi Venemaal, võidab sealsete inimeste pöördumatu soov elada oma kodumaal vaba ning sõltumatu rahvana.

Meie muuseumi külalisraamatusse jäetud tuhanded emotsioonid pajatavad, et kunstihuvilised on vaimustatud neile siiani vähetuntud ukraina kunstnike küpsest loomingust. Marina Shkarupa, Anatoli Varvarovi, Igor Prokofjevi, Igor Konovalovi, Aleksandr Mihaltshuki maalid, Igor Gaidai fotod, Dina Margolina ning Juri Hranovski skulptuurid pole jätnud külmaks külastajaid ei Venemaalt, Soomest, Kanadast, Brasiiliast, Austraaliast ega paljudest teistest riikidest.

Solidaarsusest päevalillerahvaga otsustasid sellesuvisele väljapanekule saata oma meistritöid ka mitmed vene, valgevene, soome ja tshehhi loojad. Neist kõige mainekamad on vast Jan ja Sarah Saudek Prahast.

Kõiki sellesuvisel aktinäitusel MEES JA NAINE:OOTUS eksponeeritavaid kunstiteoseid on võimalik osta kuni väljapaneku lõpupäevani - 31.augustini.  Siis, augustikuu viimase pühapäeva keskpäeval, heiskame viimast korda  SINI-KULDSE lipu. Avanumbriks on hoogne kontsert ukraina muusikast, järgnevad lõbus kunstioksjon ning üsnagi pikk  filmikava. Külla tuleb ukraina folkansambli Svjata Vatra looja Ruslan koos oma tütarde Kirke ning Rutega, kes kannavad ette põimiku ukraina rahvalauludest ning õpetavad ka meid, eestlasi, laulma populaarseid ukraina viise. Mark Soosaar hoiab peos oksjonihaamrit ning aitab neid, kellel huvi toetada oma ostuga ukraina kunstnikke, teha hea valik. Kuni hilisõhtuni saab muuseumis vaadata värskeid ukraina dokfilme...

Tule ka sina, hea kunstisõber, toetama paljukannatanud ukraina rahva suurt ootust elada vaba ning õnneliku rahvana!
Sinu Uue Kunsti Muuseum 
 

Müüki tulevate teoste hinnakirjaga on võimalik tutvuda SIIT

 

 
Vaata näituse avamist eesti keeles siit:
http://kultuur.err.ee/v/kunst/9aaa3238-ecdb-4fa8-826f-cf2afc3b57fe 
ning vene keeles siit: 
http://rus.err.ee/v/ak/1ba47bf8-096a-4156-b8ee-4272dac608dc

 
 
© SA Uue Kunsti Muuseum