Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

 

 

MEES JA NAINE

XXV rahvusvaheline aktinäitus

3. juuni - 2. september 2018
iga päev kell 9 - 21.00

Suvepealinna Pärnu aktinäitus toimub juba 25. korda.
Meie näitusest neli korda vanemaks on elanud Soome, Leedu, Eesti, Poola ja ja Läti Vabariigid. Sestap olemegi koostanud sellesuvise aktinäituse tuumiku nende viie Ida-Euroopa riigi kunstnike töödest.

Vabariik on vabameelsete inimeste vabatahtlik ühendus ja kedagi ei saa keelata siit lahkumast. Ka vabatahtlikult ning taevariiki. Meil on kahju ja kurb, et Lauri Tiidemannile ning Nadezhda Tshernobaile ei sobinud loomekoduks Eesti Vabariik ning need kaks noort andekat noort kunstnikku läksid vabasurma. Neid pole enam inimestena meie hulgas, aga kunstnikuna elavad nad edasi. Ja nii on meie näituse lõppakordiks Lauri skulptuur „Näkineitsi“ ning Nadja „Viimane altar“. Mitte juhuslikult pole meie väljapanekus ka leedu kunstniku Vilmantas Marcinkeviciuse maal „Juudasuudlus“, Jüri Arraku „Meie toitja“ ning hollandi kunstniku Peter Diemi käega näituse avapäeval Pärnus maalitud lõuend „Väljapääs paradiisist“. Nii need kui paljud teised sellesuvise väljapaneku teosed viitavad suurele puudujäägile inimlike suhete maailmas. Meie rahvusloomaks on valitud hunt ja tema mõtteviisist – hunt hunti ei murra – on inimestel veel väga palju õppida.

MEES JA NAINE 2018 esimesed kaks väikest saali on seekord pühendatud Uue Kunsti Muuseumi kollektsiooni põgusaks tutvustamiseks. Art Brut' i särav esindaja, pärnakas Aivar Kurvits on oma Aadama-Eeva pildid maalinud ateljees, mis asub selle maja kolmandal korrusel. Ka kõik hollandlase Peter Diemi suuremõõdulised maalid on sündinud Pärnus. Uue Kunsti Muuseumi katuse all. Meie kunstikogusse ostetud või annetatud taieseid on võimalik ära tunda rohelise ringikese abil, mis seisab tema nimesildi juures.

Näitusel osalevad:
Elina Brotherus (Soome)
Viggo Wallensköld (Soome)
Vilmantas Marcinkevicius (Leedu)
Romualdas Pozherskis (Leedu)
Anda Magone (Läti)
Malgorzata Chodakowska (Poola / Saksamaa)
William Farges (Prantsusmaa)
Peter Diem (Holland)
Jüri Arrak, Jaan Toomik, Johanna Mudist, Vano Allsalu, Terje Talts, Enn Tegova, Sirje Petersen, Andrus Joonas, Nadezhda Tshernobai (1985-2015), Laur Tiidemann (1974-2001) (Eesti) jt.

Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonist on esindatud: Corneille, Kalev Mark Kostabi, Jan ja Sarah Saudek, Peeter Mudist, Evald Okas, Jose Mario Ansalone, Mark Sadan, Mauno Keränen, Aivar Kurvits, jt.

Head vaatamist ja kaasamõtlemist sõnumitele, mis kunstnikel südamel ning peidus meistriteostes.
Kaunist suve 2018!

Mark Soosaar,
näituse kuraator

Näitust toetavad: Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Prantsuse Instituut Eestis, Tallink.


       
       
     

  Kajastused meedias:

Galerii: 25. rahvusvaheline aktinäitus avati minoorsetes toonides
(Pärnu Postimees / Eno-Gerrit Link, Joosep Laik, 3. juuni 2018)

William Farges XXV rahvusvahelisel aktinäitusel mees ja naine
(Prantsuse Instituut Eestis)