Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!


 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

 

MÄNGIV INIMENE

Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus

24. aprill - 28. mai 2015

Tegemist on Arhitektide Liidu aastanäitusega „Mängiv inimene“, mis käsitleb lasteaedade arhitektuuri. Välja on pakutud kaheksa visiooni, missugune võiks olla lapse arengut toetav ruum.

Näituse jaoks on oma lasteaiavisiooni loonud kaheksa arhitektide tiimi: Hanno Grossschmidt, Mark Grimitliht, Tomomi Hayashi (HGA), Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann (KINO Maastikuarhitektid), Mari Rass, Larissa Kondina, Ott Alver, Alvin Järving, Kaidi Põder (Arhitekt Must), Maarja Kask, Ralf Lõoke, Helin Kukk (SALTO), Vahur Sova, Andres Kull (Teigar Sova Arhitektid), Margit Argus, Margit Aule, Mae Köömnemägi, Liisa Valdmann (KAOS Arhitektid), Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU Arhitektid), Katrin Koov, Kalle Komissarov, Eve Komp ja Grete Veskiväli.

Esindatud on nii uued noored tulijad kui juba kogenud tegijad Eesti arhitektuurimaastikul, kes esitlevad oma ettepanekut sellest, missugune peaks olema see last arendav ruum, mis pakub ohtralt võimalusi erinevateks tegevusteks. Iga projekt kannab endas arhitektide isikupärast käekirja ning lisaks ideedele on väga mitmekülgselt esitatud maketid põnev materjal arhitektuurihuvilisele publikule lähedalt uurimiseks. Lennukad visioonid ei tähenda alati midagi teostamatut: nagu selgus vestluses lasteaia töötajatega, on kõik ideed ka praktikas kasutatavad ning hea stardipunkt diskussiooniks lastele disainitud keskkonna üle.

Näitusega kaasneb kataloog, kus on ülevaade kõigi kaheksa osaleja projektidest, intervjuu lasteaia Väike Päike töötajatega ning filosoof Eik Hermanni essee mängu teemal. Näitust saadab graafilise disaineri Epp Õlekõrre loodud visuaalne identiteet igaühe kujutluste ruumis tegutsevate aktiivsete tegelastega, kes on jõudnud nii plakatile kui kataloogi lehekülgedele.
Kataloogi saab alla laadida aadressilt:
www.arhliit.ee/publikatsioonid/raamaturiiul, paberil kataloog on saadaval kunstipoes.

Täname kõiki, kes näituse valmimisele kaasa aitasid, eriline tänu lasteaedade igapäevaellu puutuva info eest Lepistiku, Rännaku, Kopli, Naba, Pääsusilma ja Väikese Päikese lasteaedade abivalmis juhatajatele ning õpetajatele.

Toetajad: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Pärnu linn.


Vaata ka: