Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

 

KINDEL AEG

Ninni & Tuomas Korkalo

23. oktoober  - 6. detsember 2015

Ninni Korkalo (1982, Helsingi) ja Tuomas Korkalo (1978, Rovaniemi) lõpetasid 2008. aastal Soomes Imatra kunstikooli. Nüüd elavad ja töötavad nad Rovaniemis. Oma loomingus kasutavad Korkalod erinevaid tehnikaid ja materjale. Nad joonistavad, maalivad ja loovad installatsioone ning võtavad osa erinevatest sotsiaalse kunsti ja keskkonnakunsti projektidest. Seejuures töötavad nad nii üksi kui koos ning osalevad interdistsiplinaarsetes projektides. Alates 2000. aastast on Korkalode töid eksponeeritud Soomes ja mujal maailmas nii isiku- kui ka ühisnäitustel. Koos töötanud on nad viimased seitse aastat ning „Kindel aeg“ on järjekorras neljas Ninni ja Tuomas Korkalo ühisnäitus.

Näitusel „Kindel aeg“ on väljas Korkalode maalid, installatsioonid ja videod aastatest 2014 ja 2015. Näituse teemaks on aeg ja selle olemus. Eksponeeritud töödes on kasutatud materjale, mis on kogutud viimase kolme aasta jooksul kolmelt mandrilt ja kaheksast eri riigist ning seejärel kombineeritud erinevate valmismaterjalidega. Aja eripära väljendavad näitusel päevakohased sotsiaalsed ja poliitilised teemad ning kaasaegsed narratiivid, aga ka memento mori klišeed.

Näitus sai nime Korkalode ühise töö „Kindlal ajal kindlas kohas“ järgi. Selle videomontaaži aineseks on binotsönoosi teooria – erinevate organismide elukooslus moodustub ja eksisteerib vaid kindlal ajal kindlas kohas. Ühest tegelikust bioloogiauurimusest jõe biotsönoosi kohta on Korkalod videosse fakte nii samal kujul kui ka moonutatult üle võtnud. Selle elukoosluste uurimuse põhjal on nad loonud pseudoteadusliku uurimuse inimese ja teiste liikide omavaheliste seoste kohta.

Näitusel on ka kunstnike videoprojekt „Õnnelikud anonüümsed“. See on vihakõnede vastane projekt, milles osalejad juhivad tähelepanu imelistele ja julgustavatele kogemustele, mida nad üksteisega igapäevaelus jagavad, kuid millest tihti ei räägita.

„Kindla aja“ seeria esimest videot saab vaadata Vimeost:
https://vimeo.com/118029870

Näitus oli 2015. aasta sügisel üleval ka Nürnbergi galeriis Kreiss.

Näitust toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus, Arts Promotion Center Finland ja Frame Visual Art Finland.