Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
KLASSIKA JA KIIKSUGA

Eesti Keraamikue Liidu aastanäitus

12. september - 18. oktoober 2015

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus keskendub vormimängudele. Kasutades põhiliselt klassikalist keraamikamaterjali - savi - loovad keraamikud improvisatsioone vormi teemal. Improvisatsiooni lähtepunktiks võivad olla nii klassikaline keraamika kui ka skulptuur, nii geomeetrilised kui antropomorfsed vormid ja nende süntees, kusjuures kunstnike eriliseks lemmikuks on variatsioonid inimpeale ja -näole.
Tööprotsess on siin kui põnev rännak, mille lähtepunkt on teada, aga see, kuhu välja jõutakse, võib olla täielik üllatus: alati erinev, mõjutatud nii konkreetsest kunstnikukäekirjast kui ka nö. aja vaimust. Näituse ajaline telg algab 1980-ndatest ja suundub aastasse 2015, olemata mitte niivõrd sirgjoon kui pigem spiraal, kus vanemate tööde vormikäsitlus tundub värske ja isegi uudsena ka tänapäeval.

Näitusel osalevad:
Haidi Ratas, Rave Puhm, Kärt Seppel, Merike Hallik, Ene Tapfer, Kadri Kivi, Pille Kaleviste, Annika Teder, Aigi Orav, Mare Vichmann, Katharina Aus, Eva Berg, Marget Tafel, Leo Rohlin, Kersti Karu, Lauri Kilusk, Kattri Taklaja, Anne Türn, Eero Kotli, Kadi Hektor, Heriette Nuusberg Tugi, Anu Soans, Naima Uustalu, Helle Videvik, Kauri Kallas, Kadri Jäätma, Külli Kõiv, Jarõna Ilo, Viive Väljaots, Urmas Bereczki, Haja Eist, Karin Kalman, Sergei Isupov, Leena Kuutma, Milvi Korela, Georg Bogatkin, Urmas Puhkan, Kersti Laanmaa, Jaana Kormaðov, Evi Mardna
Näituse kujundaja: Üla Koppel

Toetajad: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Pärnu linn.


RINGKÄIK LEO ROHLINIGA

9.oktoobril kell 15.00
Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna emeriitprofessori Leo Rohlini ringkäik
Eesti Keraamikute Liidu aastanäitusel "KLASSIKA JA KIIKSUGA"

Ringkäik muuseumipiletiga!

Eesti Keraamikute Liit on korraldanud igaaastaseid erialanäitusi Tallinnas, Tartus, Narvas, Haapsalus ja teisteski Eesti linnades. Ka Pärnus on erialaliidu näitusi varasematel aastatel olnud. Antud ekspsitsioon on aga unikaalne – esinetakse koos skulptoritega ning vastavalt teemale on läbisegi nii aastakümneid tagasi tehtud muuseumifondides asuvad tööd kui ka värsked, lausa ahjusoojad taiesed.

Eesti keraamika on oma põhiolemuselt vormikeskne, lausa skulptuurne, mistõttu kooslus skulptoritega on orgaaniline ning igati tervitatav. Samas on Kohila rahvusvaheliste keraamika sümpoosionide osavõtjate seas olnud ka mitmeid skulptoreid (Jaak Soans, Terje Ojaver, Leena Kuutma, Ekke Väli jt.) Jääb üle vaid soovida, et skulptorite ja keraamikute ühistöö ja ühisnäitused jätkuvad, inspireerigu selleks kasvõi eeskuju kaugemast minevikust – Jaan Koorti looming.

Kuna tegemist on keraamikute liidu järjekordse aastanäitusega, siis lisaks domineerivale vormiloomingule on eksponeeritud ka lähiaastatel valminud seinreljeefe, suuremõõtmelisi dekoratiivtaldrikuid jmt. Seda on võimaldanud Pärnu Uue Kunsti Muuseumi suurepärased valgusrikkad saalid.

Loodetavasti leiab näitus rohkearvulist külastamist.

Leo Rohlin.


  KIIKSUGA KERAAMIKA ÕPITOAD

6. ja 13.oktoobril
kell 13.00, 14.30 ja 16.00

Õpitoas saab savist modelleerida eseme, võttes eeskuju näitusel olevatest kunstiteostest.
Valminud asjad saavad osalejad pärast keraamikaahjus põletamist endale.
Õpituba juhendab keraamik Ene Tapfer.
Töötoa tasu: 3 eurot (sisaldab näituse piletit).
Iga grupi suurus max: 15 inimest.

Vajalik eelnev registreerimine tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee