Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
"EESTI MUSTRID"

Ehalill Halliste, Mare Kelpmani ja Ene Parsi tekstiilinäitus

12. detsember 2015 - 2. veebruar 2016
Avamine reedel, 11. detsembril kell 15.00


Kolme eesti tekstiilikunstnikku Ehalill Hallistet, Mare Kelpmani, Ene Parsi ühendab soov tutvustada rahvuslikku tekstiilipärandi rikkust kaasaegses võtmes ja luua ruumikujunduses tarbitavaid unikaalseid disainitooteid.

Ehalill Halliste on tegelenud ligi 40 aastat gobeläänvaipade loomisega. Viimasel kümnendil on autorit inspireerinud eesti rahvarõivaste rikkalikud lillkirjad. Nii saavad etnoõitest gobeläänidel eesti mustrid, mis on tänumeeles pühendatud esiemadele ja nende ilumeelele.
Mare Kelpman esitleb digitaalselt kootud vaipu, mis rõhutavad aja kulgu läbi must-valge värvigamma. Faktuurides domineerivad vanadel meremehetekkidel kasutatavad kangakirjade tuletised. Läbi pindade ornamentika näeb eri ajakihtide ladestumist. Laserlõikes teostatud pitsilised paneelkangad on inspireeritud esiemade tikandimustritest. Kangaste lisaväärtus on nende tekitatav varjudemäng.
Ene Pars kasutab oma pärimustekstiilide loomisel traditsioonilist lapitehnikat. Tööd ei ole telgedel kootud, vaid riideribadest kokku õmmeldud. Inspireerinud on teda eesti rahvariideseeliku triibukangas, mida suurendades tekivad erinevad värvikooslused ja rütmid.

Eesti tekstiilikunstnikud tahaksid näha meie visuaalmaailmas rohkem pärimuslikku, meile omast ja ehtsat.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linn, Kultuuriministeerium.