Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

Marta Mooratsi
langevarjudest valminud kleit.
Foto autor: Kaupo Kikkas

ANNA UUS ELU

II taaskasutusteemaline kunstinäitus

6. märts – 13. aprill 2014

Esimene taaskasutusteemaline kunstinäitus toimus Uue Kunsti Muuseumis 2013. aasta kevadel. Ellukutsutud projektist sai väga suuremahuline ning populaarne ettevõtmine. Samuti selgus, et väga palju kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele.

Taaskasutusteemaline kunstinäitus toob vaatajateni loodussõbraliku maailmavaate ning üllatab ka ootamatustega, et kus ja kuidas on võimalik erinevaid materjale ja esemeid taaskasutada. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguma ja käitlema.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.

Seekordsel näitusel osalevad kunstnikud Soomest Susanna Autio, Sami Leutola , Anu Miettinen , Anne Marjut Pehkonen, Riitta Oittinen, Minna Soraluoma , Eliisa Sorvali, Venla Takkinen , Tiina Valkeapää ja Vinha-Jonna.
Eestit esindavad: Maris Aare, Veiko Aedma, Peep Gorinov, Evelyn Hints, Eldar Jakubov, Ivar Kaasik, Kadri Kangilaski, Erki Kasemets, Virve Kiil, Tiiu Kirsipuu, Liisa Kruusmägi, Tanya Kuusik , Mari Kõrgesaar, Urmas Lüüs, Merlin Lõiv, Marta Moorats, Anne Metsis, Piret Mägi, Kaire Nurk, Marju Nurk, Karin Ojaste, Erika Pedak, Per William Petersen, Aili Raudsepp, Margus Rebane, Margus Tiitsmaa, Ain Toim, Eve Vetemaa, Vuhti maja galerii, Kristiine Ðpongolts.

Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta, Vaiko Edur.
Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.

TÖÖTUBA: VILTIMINE
13. aprillil kell 11.00

Vanad kindad, kampsunid, labakud jm villased esemed saavad uue elu viltimise näol. Mitmest vanast villasest esemest saab ühe uue ja omanäolise. Lisaks valmivad töötoas viltides erinevatest materjalidest rinnaehted. Kasutatakse villa, märke, pärleid, pitsi jne.
Riidele trükk, mitmest esemest ühe uue
valmistamine.
Töötoast osalejal palume kaasa võtta mõni vana katkine villane riideese (kampsun, müts, sokk, kinnas vms.)
Juhendaja: Ruth Ruut

Töötoast osavõtuks palume ennast eelnevalt registreerida tel: 4430772 või muuseum@chaplin.ee. Grupi suurus max 15 inimest.
Kui ilmneb, et te ei saa töötoas osaleda, siis palun andke meile sellest teada, kuna osalejate arv grupis on piiratud!
Töötoast osavõtt muuseumi näitusepiletiga: 3€/ 1,50€


VAATA VEEL:


 
© SA Uue Kunsti Muuseum