Näitused Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

avatud iga päev 9.-21.00

 

 

Anu Raud
MULGIKUUE GRAAFIKA
Tekstiilid

16. jaanuar - 8. märts

Eesti tekstiilikunsti /grand old lady/ Anu Raud üllatab pärnakaid täiesti uue, lausa avastusliku vaibaloomise tehnikaga. Armastatud vaibakunstnik, kes on kogu oma elu pühendanud traditsioonilise põimtehnika elushoidmisele,  leiutas hiljaaegu meetodi, mis võimaldab isegi lastel suhteliselt lihtsate ja odavate vahenditega muljetavaldavaid vaipu luua. Jutt on näpunöörvaipadest, mille loomiseks on vaja üksnes paksu riiet ning värvilisi paelu. Kunstnik Anu Raud nimetab uut  tehnikat, kus  tööriistadeks on vaid käärid ning niit-nõel, hellitavalt MULGIKUUE GRAAFIKAKS. Nimelt sai Anu Raud oma leiutisele inspiratsiooni musta mulgi kuue kaunistamisest punaste näpunöörkirjadega.
Näitusel  MULGIKUUE GRAAFIKA on vaadata paarkümmend Anu Raua viimasel aastal loodud teost. Eriti mõjuvõimas on aga Anu Raua juhendamisel sündinud laste tikitud vaip, mis kujutab nende unistusi.
Anu Raua kavandite järgi on nöörvaibad tikkinud: Eva Maaten, Valve Alamaa, Reita Taalmaa, Evi Meos ja Reet Talimaa. Näpunööri punujaks on Vaike Saarik Pärsti hooldekodust.


Ärmä Roosi (Rosaali Karjam)
ELUMÕNU
Käsitöö

23. jaanuar - 8. märts

Kihnu naised, kes kinnastesse, sukkadesse, tekkidesse ning körtidesse kirju koovad, edastavad sõnumeid kaugetelt esivanematelt. Millest aga esiemade mustrid pajatavad, milliseid salasõnumeid need kannavad, seda paljud käsitöömeistrid ise ei tea. Ammugi mitte need, kes kirjatud kindaid või sukki kehasoojaks kasutavad.

Ärmä Roosi (ristinimega Rosaali Karjam) on erand. Ta teab kirjade tähendusi ja tunneb nende võlujõudu. Roosi, kes oma pika elu jooksul on kogunud üle 300 kindakirja ja enam kui 100 sukakirja, jagab oma esimeses autoriraamatus "ELUMÕNU" esiemade tarkusi ning uskumusi. Lisaks kudumitele annab raamat põhjaliku ülevaate kihnu naiste tikanditest ning õmblustöödest, kus samuti peidus palju kaitsemaagilisi märke. Raamatut lugedes saame ka teada, kuidas kihnu naine tuleb kombekohaselt pealaest jalatallani riidesse panna.


OSTA

Ärmä Roosi raamat
ELUMÕNU
 

Raamatu tellimiseks palun saatke nõutud andmed e-posti aadressile: muuseum [ät] chaplin.ee
ning teiega võetase ühendust!
Raamatu hind on 390.- millele lisandub postikulu 59.-

Raamatu tellimiseks palun saatke meile alljärgnev info:
Tellija nimi:
Arve saaja:
Tellija aadress:
Tellija telefon:
Tellija e-posti aadress:

VAATA KA MEIE MAJAS TOIMUVAID ÜRITUSI!

   

Info näituste ja ürituste kohta telefonil 44 30772
või e-postiga muuseum@chaplin.ee

esilehele