X X I V    r a h v u s v a h e l i n e    a k t i n ä i t u s 
M E E S, N A I N E  J A
  M E R I

4. juuni - 3. september 2017
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

www.mona.ee

Jaan Paavle "Üksik mees", 2006-2010, detail (Margus Punabi kogust)

  TERE TULEMAST!
   
   
   
 
Info/kontakt
   
  TAGASI PEALEHELE

 


Kirjanikuna armastas Lennart Meri lausuda, et meri ühendab. Presidendina näitas Lennart, et Läänemere ääres on see võimalik ja ka väga vajalik. Mitte ainult helis ja pildis, mitte üksnes kirjasõnas ning kivikujus, vaid iga inimese mõttes ja teos. Eriti aga avameelses suhtluses, kus nagu armastajatelgi pole teineteise ees saladusi. Alasti meres oleme me kaasteelised, kes üksteist vajame, kelleta me ellu ei jää.

Nende mõtetega sai kokku pandud meie sellesuvine aktinäitus, kus peale Läänemere-äärsete kunstnike esineb erikülalisena Helgi Thorgild-Friöjonsson kaugelt viikingisaarelt Islandilt. Tema hiigelmaalid alasti inimestest, kes luigetiivul lahkuvad koduplaneedilt, olid meie mullusuvise näituse sõnummitoojad. Helgi uued tööd on seekord väiksemates mõõtudes, aga sisult veelgi suuremad...

Meri nagu Lennartki oli ja on äraarvamatu. Täna tormab nagu lendav aeg, homme seisab kui plankvaga mees vägeva naise ees - nii sõnavad kihnlased. Aga meri võib olla ka tasakaal, kui teda näha Aili Vindi silmadega. Seepärast hoiabki väljapanekut koos ühe eesti parima meremaalija looming.

Näituse pidulik avamine ja Läti fotokunsti elava klassiku Gunars Binde raamatu "Neli aastaaega" esitlus leiavad aset pühapäeval, 4.juunil kell 14.00.

Taani fotokunstniku Benny Rytteri meistriklass toimub 11. juunil kell 14.00.
XXXI Pärnu filmifestivali dokid teemal "Elamise kunst" mängivad meie saalides 3 - 16.juulil.2017. aasta suvel esitame teoseid alljärgmistelt autoritelt:
Helgi Thorgild-Friöjonsson (Island)
Gunars Binde (Läti)
Evaldas Jansas, Vilmantas Marcinkevicius (Leedu)
Benny Rytter, Peter Brandt (Taani),
Wojciech Hoffmann (Poola),
Jaakko Tuomainen, Hannu Riikonen, Hannu Leimo, Juha Holopainen (Soome),
Dag Wallin, Dascha Esselius (Rootsi),
Christine Evers (Saksamaa),
Aili Vint, Jüri Arrak, Uno Roosvalt, Saskia Järve, Mati Kütt, Villu Plink, Silja Saarepuu Einar Vene, Silva Eher, Juss Piho, Kersti Karu, Stanislav Netšvolov, Piret Rohusaar, Aleksei Shatunov, Rain Ader, Regina- Mareta Soonstein, Merike Sule-Trubert, Kristiina Pärk, Tarmo Roosimölder, Eneli Luiga, Carmen Lansberg, Pille Ernesaks, Liisi Örd, Mirja-Mari Smidt, Peeter Must, Tiiu Leis (Eesti) jpt.
Meie taevastelt klassikutelt näeb näitusel Jaan Paavle meistriteoseid.

Aktinäitust MEES, NAINE JA MERI saab vaadata Uue Kunsti Muuseumis
iga päev kell 9 - 21.00 kuni 3. septembrini 2017.

Ärge siis Läänemere kunstirahva aastanäitust maha magage.
Ega suvi polegi ju tukkumiseks!

Mark Soosaar
Näitustesarja MEES ja NAINE kuraator


Näitust toetavad: Pärnu linn, Kultuurkapital, Islandi saatkond, Margus Punab, Tallink, Hotell Victoria.