Pärnu Film Festival

Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

Kontakt

Reeglid filmi autoritele

Registreerimisvorm

 

 
XXII Pärnu Filmifestivali KAVA
6 - 27 juuli, 2008

Rahvusvaheline programm 6 13 juuli
Auhinnatseremoonia 12. juuli hilisõhtul.

Valikkavad üle Eesti 15 - 27. juuli.

KINOSAALID PÄRNUS:
 * Pärnu Uue Kunsti Muuseum, Esplanaadi 10
*Pärnu Raekojas, Nikolai 3



XXII PÄRNU FILMIFESTIVAL
6 – 13 juuli Pärnus


Uue Kunsti Muuseumis,
Esplanaadi 10, Pärnu

Pühapäev, 6. juuli
16.00 Festivali avamine
Margareta Hruza, Kodu, Tšehhi 55’
18.00 Lapsed ja nende vanemad
K. Longinotto, Hoia mind, lase mul minna, 100’
20.00 Portreed
Stefan Scarlatescu, Vana Radu, Rumeenia 16’
Sander Veeneman, See on elu, Holland 60’
21.30 Portreed Nili Tal, Brasiilia tüdrukud, Iisrael, 87’

Esmaspäev, 7. juuli
18.00 Portreed
Alexandre Papanicolaou, Emilie Yannoukou, Pinnaletõus, Kreeka/Prantsusmaa 60’
19.00 Videokunst
Sarah Tracton, Valge heli, Austraalia 6’
Werther Germondari, Itaalia rahvapink, Itaalia 10’
Mike Rollo, Vaimud ja kruusateed, Kanada 16’
Mikio Saito, Youngho Lee, Sepaalasi, Suurbritannia, 10’
R. O’Sullivan, Ferndale, Läänekanjon, Los Angeles, USA/Suurbritannia 13’
20.00 Traditsioonid ja kultuurijäädvustus
R. Nugent, Vikerkaare lõpp, Austraalia 83’
21.30 Tants ja muusika
Sandy Raischer, Sinu elu tants, Iisrael 54’
M. Merkle, E. Saggau, Kielist Varsavisse, Saksamaa 58’

Teisipäev, 8. juuli
18.00 Kultuurijäädvustus
Michele Trentini, Kolm ja pool karnevali, Itaalia 50’
Christian Suhr Nielsen, Ton Otto, Ngat on surnud. Uurides matusetraditsioone, Taani 59’
20.00 Muusikafilm
Adam Clitheroe, Ühemehebänd, Suurbritannia 83’
21.30 Inimene ja muutuv loodus
Marton Szirmai, Kaduv küla, Ungari 23’
J. Pemberton, Tuumaenergia tagasitulek, Uus-Meremaa 75’

Kolmapäev, 9. juuli
18.00 Uued eesti dokid
Jaanis Valk, Apteeker, 27’
Meelis Muhu, Aljoša, 67’
20.00 Lapsed ja nende vanemad
Antoine Cattin, Pavel Kostomarov, Ema, Venemaa 80’
21.30 Inimene ja muutuv loodus
A. Garcia, V. Zingaretti, Kuhu panna kuu?, 17’
R. Harding Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’
A. K. Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’

Neljapäev, 10. juuli
16.00 Lapsed ja nende vanemad
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’
Helena Treštikova, Marcela, Tšehhi 82’
18.00 Uued eesti dokid
Priit Valkna, Vastutuulesaal, 57’
Kaupo Kruusiauk, Mängija, 53’
20.00 Rituaalid
L. Niglas, F. Storaas, Vihma tegemine, Eesti/Norra/Mosambiik 58’
M. H. Sleire, M. Sleire, Kunst olla wichi, Argentiina 48’
22.00 Tants ja muusika
Rajele Jain, Silmalau üheksa liikumist, India 110’

Reede, 11. juuli
16.00 Portreed
Carol Salter, Mayomi, Sri Lanka 50’
Y. Kaftori, L. Pinhasov, Töötav ema, Boliivia/Iisrael 52’
18.00 Traditsioonid ja kultuurijäädvustus
Marcin Sauter, Esimene päev, Venemaa/Poola 20’
Rina Sherman, Hoidkem tants elus, Namiibia 75’
20.00 Eriprogramm – küpsedes ERI KLAS’iga
Mati Põldre, Peadirigent, 30’
Mark Soosaar, Tulla, et minna, 32’
Helle Karis, Peter Murdmaa, Dirigendi kõla, 70’

Laupäev, 12. juuli
16.00 Inimene ja muutuv loodus
R. Whenary, Mahepõld, Suurbritannia 11’
T. De Keersmaecker, Linnud metsas on vait, Belgia 18’
Miloslav Novak, Rahu hüljestega, Itaalia/Tšehhi 86’
18.00 Inimene ja muutuv loodus
Jos de Putter, Enne üleujutust, Holland 54’
19.00 portreed
Bartosz Blaschke, Zietek, Poola 17’
Andrea Leland, Jamesie, scratchi kuningas, USA 70’
22.30 Auhinnatseremoonia
 

Pärnu Raekojas,
Nikolai 3, Pärnu
Pühapäev, 6. juuli
22.00 Inimene ja muutuv loodus
Luc Riolon, Alguses oli muda, Prantsuse Guajaaana 52’

Esmaspäev, 7. juuli
11.00 Portreed
Krzysztof Kasior, Sümbioos, Poola 13’
L. Viluda, I.Kršiak, Karjane Jano Cerven, Slovakkia 24’
Joseph Marzolla, Tomas Lemarquis, Ketill, Island 30’
Sonja Blagojevic, Joe läheb Serbiasse, Serbia 51’
14.00 Rituaalid, traditsioonid ja kultuurijäädvustus
D. Koscielak, Mahasiddha leegid, India 27’
John Petrizzelli, Maria Lionza, orhideede hingus, Venetsueela 81’
16.00 Portreed
Justyna Tafel, Pool minust, Poola 11’
Caterina Carone, Paradiisi võtmed, Itaalia 49’
R. M. Jordan, Jumal on ameeriklane, Vanuatu 52’

Teisipäev, 8. juuli
11.00 Portreed
Bartosz Warwas, Triatlon, Poola 9’
Mika J. Ripatti, Moskva tüdruk, Soome 7’
Daniela Rusnokova, Soňa ja tema pere, Slovakkia 37’
N. Ligouris, Axose armastajad, Kreeka/Saksamaa 80’
14.00 Filmid lastest ja noortest
Galina Adamovich, Ema tuleb!, Valgevene 20’
Susan Gordanshekan, Jalgpallitüdruk, Saksamaa 34’
Iris Olsson, Suvelaps, Soome 60’
16.00 Kunstifilmid
Fiona Collins, Ei kottidele, Inglismaa 9’
Ann-Christine Haupt, Metsade kunst, Rootsi 28’
M. Andresson, R. Gestsdottir, Betoon, Island 67’
19.00 Elustiilid
M. Westphal, K. Brix, Uued tapalavad, Kambodža 13’
Lasse Naukkarinen, Lõuna-India Thali, Soome 27’
Vladimir Golovnev, Sõnatult, Venemaa 23’
Uladzimir Kolas, Ada galerii, Valgevene/Poola 45’
21.30 Portreed
Faramarz K-Rahber, Lahore eesel, Austraalia 117’

Kolmapäev, 9. juuli
11.00 Inimene ja muutuv loodus
Jan van den Berg, Vaikne lumi, Gröönimaa 14’
H. Hyvönen, Kas saami metsade viimane joik?, Soome 59’
G. Estivie, Auroville – linn, mida maakera vajab, India 57’
14.00 Filmid lastest ja noortest
N. Hasin, Ventura Fabiani tantsivad kanad, USA 10’
Mia Halme, Suur poiss, Soome 51’
F. Finsterwalder,Olla inimene on inimlik, Saksamaa 57’
16.00 Portreed
Rita Ribas, Tuli, Suurbritannia/Portugal 17’
A. Loza, Kangelane lendamiseks tiibu ei vaja, Hispaania 25’
Bari Pearlman, Tarkuse tütred, Tiibet 68’

Neljapäev, 10. juuli
11.00 Inimene ja muutuv loodus
S. Crichton, Karearea – maoori pistrik, Uus-Meremaa 49’
D. Tromballa, F. Guthknecht, Elu tulvavees, Saksamaa 43’
14.00 Kunstifilmid
K.de Villers, Luc de Heusch – metsik mõtlemine, Belgia 50’
Barbara den Uyl, Luuderohi leinab, Holland 53’
16.00 Eriprogramm - Tiibet ja Hiina
Z. Weiping, Teekond taevani, Shangri-la südames, Hiina 52’
Annamaria Gallone, Varastatud elud, Hiina/Itaalia 60’
19.00 Kultuurijäädvustus
J.-P. Rivalain,T. Berrod, Vanuatu ehk Seasaared, Prantsusmaa 52’
P. Møhl, Kokkupuutepunktid, Prantsuse Guajaana 78’
21.30 Portreed
Jerzy Sladkowski, Paradiis, Rootsi 58’
23.00 Portreed
E. Hirvonen, Paradiis. Kolm retke selles maailmas, Soome 51’
L. Muntean, Punase külmiku teekond, Nepaal 52’

Reede, 11. juuli
11.00 Portreed
N. Jain, Lakshmi ja mina, India 59’
Kees Hin, Test, Holland 68’
14.00 Filmid lastest ja noortest
Kim Finn, John Hakalax, Vahvad poisid, Soome 30’
Sarah Domogala, Moon ja hunditüdruk, Holland 16’
Duki Dror, Kõnnitee, Iisrael 57’
16.00 Kultuurijäädvustus
B. Mosblech, Olin valge aafriklane. Hüvasti, Jean Rouch!
Kine Boman, Naiskarjus, Rootsi 58’
19.00 Inimene ja muutuv loodus
Robert H. Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’
Les Stroud, Ära siit koos Les Stroudiga, Kanada 72’
21.30 Portreed
Gonzalo Ballester, Mimoune, Hispaania 11’
J. Vleeshouwers, Üks aasta, võib-olla ka vähem, Holland 59’
23.00 Portreed
Cyril Matut, Shikara (väike paat), Hispaania 9’
E. Colusso, ABC Kolumbia, Itaalia/Prantsusmaa 90’

Laupäev, 12. juuli
16.00 Kultuurijäädvustus ja rituaalid
B. G. Sperber, Yasir Kalash, Pühad kitsed, Pakistan 44’
A. Dybczak, J. Naglowski, Gugara, Poola/Venemaa 67’
19.00 Eriprogramm - Hiina
Oliver Meys, Ettekuulutatud kadu, Hiina 52’
Sarah Sifers, Lhapa saatus, Tiibet/Nepaal 63’
21.30 Inimene ja muutuv loodus
A. Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’

Pühapäev, 13. juuli
14.00 Auhinnatud filmid

VALIKKAVAD ÜLE EESTI – 15 – 27 juuli
Otepää Kultuurikekuses, Virulombi 2
Teisipäev, 15. juuli
19.00 Filmid lastest ja noortest
Sarah Domogala, Moon ja hunditüdruk, Holland 16’
Galina Adamovich, Ema tuleb!, Valgevene 20’
Kim Finn, John Hakalax, Vahvad poisid, Soome 30’
21.00 Portreed R.Ribas, Tuli, UK/Portugal 17’
Bari Pearlman, Tarkuse tütred, Tiibet 68’

Kolmapäev, 16. juuli
19.00 Vanemad ja lapsed
N. Hasin, Ventura Fabiani tantsivad kanad, USA 10’
Y. Kaftori, L. Pinhasov, Töötav ema, Boliivia/Iisrael 52’
21.00 Inimene ja muutuv loodus
Jan van den Berg, Vaikne lumi, Gröönimaa 14’
Robert Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’

Neljapäev, 17. juuli
19.00 Inimene ja muutuv loodus
R. Whenary, Mahepõld, Suurbritannia 11’
Jos de Putter, Enne üleujutust, Holland 54’
21.00 Portreed Justyna Tafel, Pool minust, Poola 11’
J.Vleeshouwers, Üks aasta, võib-olla ka vähem, Holland 59’

Reede, 18. juuli
19.00 Inimene ja muutuv loodus
M. Westphal, Uued tapalavad, Kambodža 13’
A.Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’
21.00 Rituaalid & portreed
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’
L. Niglas,Vihma tegemine, Eesti/Norra 58’

Rakvere Eragümnaasiumis, Tööstuse 12
Kolmapäev, 16. juuli
16.00 Portreed J. Tafel, Pool minust, Poola 11’
Jerzy Sladkowski, Paradiis, Rootsi 58’
18.00 Rituaalid
R.Sherman, Hoidkem tants elus, Namiibia75’
L. Niglas, Vihma tegemine, Eesti/Norra 58’

Neljapäev 17. juuli
16.00 Vanemad ja lapsed
Galina Adamovich, Ema tuleb!, Valgevene 20’
Y. Kaftori, L. Pinhasov, Töötav ema, Boliivia/Iisrael 52’
18.00 Inimene ja muutuv loodus
Jan van den Berg, Vaikne lumi, Gröönimaa 14’
T. De Keersmaecker, Linnud metsas on vait, Belgia 18’
Robert Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’

Reede, 18. juuli
16.00 Inimene ja muutuv loodus
R.Whenary, Mahepõld, Suurbritannia 11’
M. Westphal, Uued tapalavad, Kambodža 13’
A.Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’
18.00 Portreed & Inimene ja muutuv loodus
A.Loza, Kangelane lendamiseks tiibu ei vaja, Hispaania 25’
Jos de Putter, Enne üleujutust, Holland 54’

Laupäev, 19. juuli
16.00 Filmid lastest ja noortest
N.Hasin, Ventura Fabiani tantsivad kanad, USA 10’
Kim Finn, John Hakalax, Vahvad poisid, Soome 30’
Sarah Domogala, Moon ja hunditüdruk, Holland 16’
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’
18.00 Muusikafilm
Andrea Leland, Jamesie, scratchi kuningas, USA 70’


Manija saarekeskuses
Neljapäev, 10. juuli
20.00 Portreed Meelis Muhu, Aljoša, Eesti 67’
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’

Laupäev, 19. juuli
20.00 Inimene ja muutuv loodus
M. Westphal, Uued tapalavad, Kambodža 13’
A.Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Kambodža58’
B. Sperber, Yasir Kalash, Pühad kitsed, Pakistan 44’

Pühapäev, 20. juuli
11.00 Filmid lastest ja noortest
N. Hasin, Ventura Fabiani tantsivad kanad, USA 10’
Sarah Domogala, Moon ja hunditüdruk, Holland 16’
Kim Finn, John Hakalax, Vahvad poisid, Soome 30’


Haapsalus, Evald Okase Muuseumis, Karja 24
Kolmapäev, 16. juuli
17.00 Rituaalid & portreed
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’
L. Niglas,Vihma tegemine, Eesti/Norra 58’
19.00 Inimene ja muutuv loodus
Robert Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’
Jos de Putter, Enne üleujutust, Holland 54’

Neljapäev, 17. juuli
17.00 Kunstifilmid F.Collins, EI kottidele, Inglismaa 9’
Ann-Christine Haupt, Metsade kunst, Rootsi 28’
M. Andresson, R. Gestsdottir, Betoon, Island 67’
19.00 Portreed Justyna Tafel, Pool minust, Poola 11’
A. Loza, Kangelane lendamiseks tiibu ei vaja, Hispaania 25’
Jerzy Sladkowski, Paradiis, Rootsi 58’

Reede, 18. juuli
17.00 Inimene ja muutuv loodus
M. Westphal, Uued tapalavad, Kambodža 13’
A.Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’
19.00 Vanemad ja lapsed
Kim Finn, John Hakalax, Vahvad poisid, Soome 30’
Y. Kaftori, L. Pinhasov, Töötav ema, USA/Iisrael 52’


Viljandi Uue Kunsti Muuseumis, Linnu 4
Kolmapäev, 23. juuli
16.00 Vanemad ja lapsed
Galina Adamovich, Ema tuleb!, Valgevene 20’
Y.Kaftori, L.Pinhasov, Töötav ema, Boliivia/Iisrael 52’
18.00 Muusika- ja tantsufilmid
Sandy Raischer, Sinu elu tants, Iisrael 54’
M. Merkle, E. Saggau, Kielist Varsavisse, Saksamaa 58’

Neljapäev, 24. juuli
16.00 Inimene ja muutuv loodus
Robert Pittman, Tamm nr. 419, USA 40’
Jos de Putter, Enne üleujutust, Holland 54’
18.00 Ameerika folkmuusika
Andrea Leland, Jamesie, scratchi kuningas, USA 70’

Reede, 25. juuli
16.00 Muusikafilm
Adam Clitheroe, Ühemehebänd, Suurbritannia 83’
18.00 Rituaalid
J-P Rivalain, Vanuatu ehk Seasaared, Prantsusmaa 52’
Rina Sherman, Hoidkem tants elus, Namiibia 75’

Laupäev, 26. juuli
16.00 Inimene ja muutuv loodus
M. Westphal, Uued tapalavad, Kambodža 13’
A. Nørgaard, Mu elu orangutangidega, Borneo 58’
18.00 Rituaalid
Rajele Jain, Silmalau üheksa liikumist, India 110’

Pühapäev, 27. juuli
16.00 Tiibet
Zhou Weiping, Teekond taevani, Shangri-la südames, Hiina 52’
Sarah Sifers, Lhapa saatus, Nepaal 63’

Heimtali Rahvamajas 23 - 26. juulil
Kolmapäev, 23. juuli
20.00 Inimene ja muutuv loodus & Rituaalid
Robin Whenary, Mahepõld, Inglismaa/Suurbritannia 11’
Tim De Keersmaecker, Linnud metsas on vait, Belgia 18’
Birgitte Glavind Sperber, Yasir Kalash, Pühad kitsed, Taani 44’

Neljapäev, 24. juuli
20.00 Elustiilid
Anne Marie Canavaggio, Liza oma tee, Panama 31’
L. Niglas, F. Storaas, Vihma tegemine, Eesti/Norra/Mosambiik 58’

Reede, 25. juuli
20.00 Inimene ja muutuv loodus
Robert Harding Pittman, Tamm nr. 419, USA/Saksamaa 40’
Hannu Hyvönen, Kas saami metsade viimane joik?, Soome 59’

Laupäev, 26. juuli
20.00 Elu mägedes
Lubomir Viluda, Ivan Kršiak, Karjane Jano Cerven, Slovakkia 24’
Michele Trentini, Kolm ja pool karnevali, Itaalia 50’

Põlva kirikus 16 - 17. juulil
Kolmapäev, 16. juuli
18.00 Inimene ja muutuv loodus
M. Westphal, K. Brix, Uued tapalavad, Taani/Saksamaa 13’
Anna Katrin Nørgaard, Mu elu koos orangutangidega, Taani 58’
20.00 Portreed Justyna Tafel, Pool minust, Poola 11’
Gonzalo Ballester, Mimoune, Hispaania 11’
Jerzy Sladkowski, Paradiis, Rootsi 58’

Neljapäev, 17. juuli
18.00 Portreed
Angel Loza, Kangelane lendamiseks tiibu ei vaja, Hispaania 25’
Jac Vleeshouwers, Üks aasta, võib-olla ka vähem, Holland 59’
20.00 Inimene ja muutuv loodus
Jan van den Berg, Vaikne lumi, Holland 14’
Robert Harding Pittman, Tamm nr. 419, USA/Saksamaa 40’