Pärnu Film Festival

Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

Kontaktid

Osalemise reeglid

Registreerimis vorm

 

 
XX Pärnu  Filmifestivali kava


UUE KUNSTI MUUSEUMIS, Esplanaadi 10

Pühapäev, 2. juuli
18.00 Avatseremoonia
Hommage a Lennart Meri - Linnutee tuuled, 1977 50'

Esmaspäev, 3. juuli
21.30 Suured loojad:
Etienne Desrosiers, Kunstniku kehastumine muusaks, Kanada, 2005, 10'
Maarten Schmidt ja Thomas Doebele, Constant, enne lahkumist, Holland, 2005, 70'

Teisipäev, 4. juuli
21.30 Suured loojad:
Ester Amrami, Berliini päevik, Saksamaa, 2005, 15'
Irina Goldstein, Kui vaikus laulab, Saksamaa, 2005, 93'

Kolmapäev, 5. juuli
21.30 Suured loojad:
Mahmood Yarmohammadlou, Jätkuvalt murtud, Iraan, 2005, 25'
Jan Willem Meurkens, Sisemusest välja, Kolumbia/USA/Holland, 2005, 88'

Neljapäev, 6. juuli
21.30 Elustiilid:
Yoshihiko Sumikawa, Taimagura vanaema, Jaapan, 2005, 110'

Reede, 7. juuli
21.30 Elustiilid:
Sylviane Neunschwander-Gindrat, Mustaninalised lumivalgekesed, Šveits, 2006, 86'

Laupäev, 8. juuli
21.30 Suured loojad:
Annette Solakoglu, Kunstidialoog - New York ja Eesti, USA, 2006, 46'
Jeroen Neus, Elades koos van Goghiga, Hollnad, 2005, 53'

Pühapäev, 9. juuli
21.30 Suured loojad:
Fredrik Gertten, Sotsialist, arhitekt ja keerdus torn, Rootsi, 2005, 59'

Esmaspäev, 10. juuli
21.30 Muusikafilmid:
Raj Yagnik, Vanad laulud ja vigurivändad, Inglismaa, 2005, 10'
Leslie Dektor, Kreemikook, Lõuna-Aafrika Vabariik, 2005, 26'
Cédric Dupire ja Pierre-Yves Perez, Musafir, Prantsusmaa, 2005, 84'

Teisipäev, 11. juuli
21.30 Hommage a Lennart Meri:
Kaleva hääled, 1986, 50'
Toorumi pojad, 1988, 56'

Kolmapäev, 12. juuli
21.30 Muusikafilmid:
Nathalie Rossetti ja Turi Finocchiarro, Juudihing kontserdil, Belgia/Prantsusmaa, 2005, 43'
Kasper Collin, Minu nimi on Albert Ayler, Rootsi, 2005, 79'

Neljapäev, 13. juuli
21.30 Suured loojad:
Carmen Piccini, Fellini võlujõud, USA, 2002, 55'

Reede, 14. juuli
21.30 Suured loojad:
Peter Jones, Tähetolm - Bette Davise lugu, USA, 2006, 89'

Laupäev, 15. Juuli
21.30 Hommage a Lennart Meri:
Shamaan, 1977-97, 17'

22.00 Kontsert ja auhinnatseremoonia


VANALINNA PÕHIKOOL, Nikolai 26

Pühapäev, 2. juuli
21.00 Eesti rahva auhind 2005:
Lars Westman, Kas sa armastad mind?, Taani, 2004, 49'

Esmaspäev, 3. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Jannicke Systad Jacobsen, Klounlapsed, Norra, 2005, 7'
Marcelo Bukin, Angeli tuli, Hispaania/Peruu, 2006, 13'
Arunas Matelis, Enne maale naasmist, Leedu/Saksamaa, 2005, 52'

16.00 Filmid lastest ja lastele:
Jay Rosenblatt, Ma olen Charlie Chaplin, USA, 2005, 9'
Catherine Kunze ja Jacob Wellendorf, Kui me olime tiigrid, Taani, 2005, 21'
Sivan Arbel, Päev ja öö, Iisrael, 2005, 51'

18.00 Laste looming ekraanil:
Seeria TÕETRUUD- RAMLA NOORTE LOOD
Vicki Weinstein, Võta mind sellisena nagu ma olen, Iisrael, 2004, 12'
Marua Abu Sukhon, Ma olen ainult 18, Iisrael, 2004, 14'
Mirey Beri, Selles elus, Iisrael, 2004, 14'
Natali Rajpurker, India film, Iisrael, 2004, 14'
Zoe Abiev, Lihtsalt nii, Iisrael, 2004, 14'
Hasid Hasidov, Armastus kuristiku serval, Iisrael, 2004, 14'
Micha Gilkrov, Micha au, Iisrael, 2004, 14'
Haya Zelka, Emata Haya, Iisrael, 2004, 14'
Adva Saig, Mu alligaatorifarm, Iisrael, 2004, 14'
Guy David, Esmasündinute katk, Iisrael, 2004, 14'

21.00 Õnneotsijad:
Bettina Haasen, Eemalt armastades, Saksamaa, 2004, 52'
David Kinsella, Armastuskirjad lastevanglast, Norra, 2005, 50'

Teisipäev, 4. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Anneloek Sollart, Ma olen tugev, Holland, 2004, 15'
Marcelo Bukin, Leib, Hispaania/Guatemaala, 2005, 5'
Wilma Ligthart, Ayla- tsunaami tüdruk, Holland, 2005, 15'
Chistoffer Brekne, Minu nimi on Liu Xiaotian, Taani, 2006, 53'

16.00 Rakvere laste looming ekraanil:
Kristiina Pundi, Ma olen kuulus, 4'
Ringo Ramul ja sõbrad, Tänav, 22'
Tuuli Korsar, Liisbeth, 28'
jne

18.00 Elustiilid:
Andrea Lanzi, Taluelu Val Badias, Itaalia, 2006, 40'
Ioana Joca, Vanavanemad, Inglismaa, 2005, 35'
Praveen Kumar, Askeetlik silm, India, 2006, 59'

21.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Vladimir Perovic, Suits, Serbia ja Montenegro, 2006, 26'
Jacek Knopp, Ballaad kodust, Poola, 2005, 48'
Goran Radovanovic, Valimine, Serbia, 2005, 48'

Kolmapäev, 5. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Minna Lindroos, Shahin, Soome, 2004, 14'
Marco De Stefanis, Armas koletis, Holland, 2005, 10'
Juul Bovenberg, Samantha, Holland, 2005, 15'
Suzanne Raes, Jolieke, Holland, 2005, 15'
Menna Laura Meijer, Poisid, Holland, 2005, 29'

16.00 Õnneotsijad:
Marco Wilms, Rätsepa unistused, Saksamaa, 2006, 85'

18.00 Rituaalid:
Ellen Bruno, Taevamatus, USA, 2005, 12'
Ibtisam Mara'ana, Badal, Iisrael, 2005, 52'
Ruma Ghoshm, Ilmalik ja müütiline, India, 2003-2004, 55'

21.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Olena Boyko, Elas kord..., Ukraina, 2005, 17'
Kim Longinotto ja Florence Ayisi, Saatuseõed, Inglismaa, 2005, 104'

Neljapäev, 6. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Marcelo Bukin, Lima tänavad, Hispaania/Peruu, 2006, 13'
Daniel Sivan ja Dorit Tadit, Suluseis, Iisrael, 2005, 15'
Annelies Kruk, Nima, Holland, 2004, 15'
Wojciech Szumowski, Lumepimedus. Rännak üle varju, Poola, 2005, 58'

16.00 Rituaalid ja uskumused:
Ellen Bruno, Taevamatus, USA, 2005, 12'
Lisa Katzman, Tootie viimane ülikond, USA, 2005, 97'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Christer Magnusson, Kaksteist kuud, Rootsi, 2004-2005, 49'
Bettina Perut ja Ivan Osnovikoff, Teretulemast New Yorki, Tšiili/Hispaania/Itaalia, 2005, 77'

21.00 Muusika enda jaoks:
Liivo Niglas, Julgi vägi, 2005, 27'
Mark Soosaar, Hääl maa ja taeva vahel, Eesti, 2006, 46'

Reede, 7. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Jay Rosenblatt, Ma olen Charlie Chaplin, USA, 2005, 9'
Cyril et Metodi Matut, Jeemenlased, Hispaania, 2004, 13'
Ali Samadi Ahadi ja Oliver Stoltz, Kadunud lapsed, Saksamaa, 2005, 97'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Liina Triškina, Afanassi, 2006, 36'
Jaan Tootsen, Avasta rikas nurgatagune kosmoses, 2005, 27'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Maciej Adamek, Tagasi saamine, Poola, 2004, 24'
Fernand Melgar, Väljapääs, õigus surra, Šveits, 2005, 85'

21.00 Elustiilid ja rituaalid:
Sandra Van Slooten, Ballküre, Saksamaa, 2005, 3'
Farhad Mokhtari, Sookelluke, Iraan, 2005, 12'
Joseph Spaid, Mongoolia Kiran, USA, 2004, 86'

Laupäev, 8. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Kazuyo Minamide, Ümberlõikamine üleminekueas, Jaapan, 2005, 36'
Gali Meiri, Gatos (Kassid), Iisrael/Brasiilia, 2005, 56'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Kerttu Soans, Kahe näoga saar, 2005, 28'
Arko Okk, Piisa torn, 2005, 52'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Chingiz F. Rasulzadeh, Žestid. Leppimine..., Venemaa, 2005, 10'
Olena Boyko, Elas kord..., Ukraina, 2005, 17'
Aleksandar Manic, rekordiraamat, Serbia, 2005, 78'

21.00 Isiksused ja portreed:
Arman Yeritsan, Lageda taeva all, Venemaa, 2004, 39'
Alberto Vendemmiati, Isik De Leo N., Itaalia, 2005, 85'

Pühapäev, 9. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Malgorzta Lupina ja Bronislawa Nowicka, Vanuatu- bendši tuleb koju, Poola, 2005, 20'
Boudewijn Koole, Ma olen parim, Holland, 2005, 25'
Lotje Ijzermans, Täna on täpselt nagu eile, Holland, 2005, 25'
Katinka de Maar, Kooli väikebuss, Holland, 2005, 25'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Vahur Laiapea ja Peeter Simm, Teisel pool pidalitõbe, 2006, 57'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Astrid Bussink, Inglikesed, Ungari/Šotimaa/Holland, 2005, 33'
Kim Longinotto ja Florence Ayisi, Saatuseõed, Inglismaa, 2005, 104'

21.00 Rituaalid ja elustiilid:
Raj Yagnik, Jahu nahal, Hispaania/Inglismaa, 2005, 24'
Leslie Dektor, Soovite elevandimuusikat?, USA, 2005, 17'
Aaron Glass, Hamat'sa jälil - lugu peajahist, USA, 2004, 33'
Joel Calero, Mälu embus, Peruu, 2004, 50'

Esmaspäev, 10. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Lucian Muntean, Punam, Serbia ja Montenegro, 2005, 27'
Larry Levene, Cécar & Zain, Hispaania, 2004, 85'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Liina Trishkina ja Riho Västrik, Middendorffi jälgedes, Eesti/Venemaa, 2006, 80'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Gerard Bonnet ja Philippe Ray, Rapa Nui unistus, Prantsusmaa, 2005, 54'
Marco Wilms, Rätsepa unistused, Saksamaa, 2006, 85'

21.00 Elustiilid:
Deborah Wing-Sproul, Kordustsüklid- austusavaldus vaatlustes, USA, 2004, 3'
Pawel Jurga, Ühe-mehe-filosoofia, Poola, 2004, 24'
Xiaochuan Li, Viimane matriharhaat, Hiina, 2003, 40'

Teisipäev, 11. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Katarina Johansson ja Ulrika Widmark, Küüditatud, Rootsi, 2005, 46'
Arunas Matelis, Enne maale naasmist, Leedu/Saksamaa, 2005, 52'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Kert Grünberg, Ma olen ju naine, 2005, 27'
Marko Raat, F.F.F.F läheb laiali, 2005, 50'

18.00 Rituaalid ja uskumused:
Kayvan Majidi, Marzavan, Iraan, 2005, 19'
Aleksandr Olkov, Tee, mille ehitas Nga, Venemaa, 2005, 26'
Vicente Jimenez, Traditsiooniline härgade võidujooks, Hispaania, 2005, 56'

21.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Aleh Dashkevich, Monoloogid, Valgevene, 2005, 30'
Tali Shemesh, Kalmistuklubi, Iisrael, 2006, 90'

Kolmapäev, 12. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Marco De Stefanis, Armas koletis, Holland, 2005, 10'
Mariella Harpelunde Jensen, Peidupaigad, Taani, 2005, 15'
Adan Aliaga, Minu vanaema maja, Hispaania, 2005, 80'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Liivo Niglas, Julgi vägi, 2005, 27'
Imbi Paju, Tõrjutud mälestused, Eesti/Soome, 2005, 80'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Gali Meiri, Gatos (Kassid), Iisrael/Brasiilia, 2005, 56'
Aleksandar Manic, Shutka rekordiraamat, Serbia, 2005, 78'

21.00 Õnneotsijad ja kogukonna portreed:
Christer Magnusson, Kaksteist kuud, Rootsi, 2004-2005, 49'
David Kinsella, Armastuskirjad lastevanglast, Norra, 2005, 50'

Neljapäev, 13. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Catherine Kunze ja Jacob Wellendorf, Rongireis Indias, Taani, 2005, 11'
Suvi Andrea Helminen, Armastus ja purunenud klaas, Taani, 2006, 35'
Erlend E. Mo, Kas taevalaotuses võib surra?, Taani, 2005, 57'

16.00 Uued eesti dokfilmid:
Madli Lääne, Rahvuslik sport, 2005, 28'
Kullar Viimne, Reis kerge pagasiga, 2006, 58'

18.00 Rituaalid:
Aaron Glass, Hamat'sa jälil - lugu peajahist, USA, 2004, 33'
Joseph Spaid, Mongoolia Kiran, USA, 2004, 86'

21.00 Õnneotsijad:
Magnus Bejmar ja Simone Aaberg Kaern, Naeratades sõjatsoonis, Taani/Rootsi/Saksamaa/Soome, 2005, 78'

Reede, 14. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Marcelo Bukin, Angeli tuli, Hispaania/Peruu, 2006, 13'
Catherine Kunze ja Jacob Wellendorf, Kui me olime tiigrid, Taani, 2005, 21'
Kazuyo Minamide, Ümberlõikamine üleminekueas, Jaapan, 2005, 36'
Judith Vreriks ja Marc Schmidt, Kooliõu, Holland, 2005, 25'

16.00 Isiksused ja õnneotsijad:
Kimmo Yläkäs, Järjekord, Soome, 2005, 13'
Alberto Vendemmiati, Isik De Leo N., Itaalia, 2005, 85'

18.00 Isiksused ja kogukonna portreed:
Jannicke Systad Jacobsen, Klounlapsed, Norra, 2005, 7'
Michael Kock, Meie oleme ustavad, Saksamaa /Šveits, 2005, 9'
Marco Wilms, Rätsepa unistused, Saksamaa, 2006, 85'

21.00 Õnneotsijad:
Trond Winterkjaer ja Jan Dalchow, 100% inimene, Norra, 2004, 52'
Lut Vandekeybus, Linda&Ali. Kaks maailma nelja seina vahel, Belgia, 2004, 94'

Laupäev, 15. juuli
14.00 Filmid lastest ja lastele:
Marina Razbezhkina, Vaheaeg, Russia, 2005, 52'
Marc Isaacs, Kunagi saabub mu prints, Inglismaa, 2005, 50'

16.00 Õnneotsijad:
Marc Isaacs, Philip ja tema seitse naist, Inglisamaa, 2005, 70'
Olaf Koelewijn ja Edwin Bakker, Suudlused läbi klaasi, Holland, 2005, 50'

18.00 Asen Balikci retrospektiiv:
Talv jäälaagris (Pärnu Filmifestivali Grand Prix 1987. aastal)

21.00 Õnneotsijad:
Arman Yeritsan, Lageda taeva all, Venemaa, 2004, 39'
Richard Ladkani ja Kief Davidson, Saatana kaevur, Saksamaa/USA, 2004, 82'

Pühapäev, 16 juuli
14.00 Auhinnatud filmid

16.00 Auhinnatud filmid


HAAPSALU, EVALD OKASE MUUSEUM, Karja 24

Teisipäev, 18. juuli
16.00 Filmid lastest ja lastele:
Jay Rosenblatt, Ma olen Charlie Chaplin, USA, 2005, 9'
Marcelo Bukin, Angeli tuli, Hispaania/Peruu, 2006, 13'
Marco De Stefanis, Armas koletis, Holland, 2005, 10'
Jannicke Systad Jacobsen, Klounlapsed, Norra, 2005, 7'
Lucian Muntean, Punam, Serbia ja Montenegro, 2005, 27'
Catherine Kunze ja Jacob Wellendorf, Kui me olime tiigrid, Taani, 2005, 21'

18.00 Suure kunstniku portree:
Maarten Schmidt ja Thomas Doebele, Constant, enne lahkumist, Holland, 2005, 70'

Kolmapäev, 19. juuli
16.00 Filmid lastest ja lastele:
Kazuyo Minamide, Ümberlõikamine üleminekueas, Jaapan, 2005, 36'

18.00 Suure arhitekti (Santiago Calatrava) portree:
Fredrik Gertten, Sotsialist, arhitekt ja keerdus torn, Rootsi, 2005, 59'

Neljapäev, 20. juuli
16.00 Filmid lastest ja lastele:
Wilma Ligthart, Ayla- tsunaami tüdruk, Holland, 2005, 15'
Erlend E. Mo, Kas taevalaotuses võib surra?, Taani, 2005, 57'

18.00 Maal elamise kunst:
Sylviane Neunschwander-Gindrat, Mustaninalised lumivalgekesed, Šveits, 2006, 86'


VILJANDI KUNSTIMUUSEUM, Linnu 4

Teisipäev, 11. juuli
16.00 Suured loojad:
Carmen Piccini, Fellini võlujõud, USA, 2002, 55'

Teisipäev, 18. juuli
16.00 Rituaalid:
Vladimir Perovic, Suits, Serbia ja Montenegro, 2006, 26'
Aaron Glass, Hamat'sa jälil - lugu peajahist, USA, 2004, 33'
Malgorzta Lupina ja Bronislawa Nowicka, Vanuatu- bendši tuleb koju, Poola, 2005, 20'

18.00 Rituaalid:
Joseph Spaid, Mongoolia Kiran, USA, 2004, 86'

Kolmapäev, 19. juuli
16.00 Filmid lastest ja lastele:
Jay Rosenblatt, Ma olen Charlie Chaplin, USA, 2005, 9'
Marcelo Bukin, Angeli tuli, Hispaania/Peruu, 2006, 13'
Marco De Stefanis, Armas koletis, Holland, 2005, 10'
Jannicke Systad Jacobsen, Klounlapsed, Norra, 2005, 7'
Lucian Muntean, Punam, Serbia ja Montenegro, 2005, 27'
Catherine Kunze ja Jacob Wellendorf, Kui me olime tiigrid, Taani, 2005, 21'

18.00 Lapsikud täiskasvanud:
Michael Kock, Meie oleme ustavad, Saksamaa /Šveits, 2005, 9'
Olena Boyko, Elas kord..., Ukraina, 2005, 17'
Marco Wilms, Rätsepa unistused, Saksamaa, 2006, 85'

Neljapäev, 20. juuli
16.00 Elu kunstis:
Leslie Dektor, Soovite elevandimuusikat?, USA, 2005, 17'
Mahmood Yarmohammadlou, Jätkuvalt murtud, Iraan, 2005, 25'
Arman Yeritsan, Lageda taeva all, Venemaa, 2004, 39'

18.00 Elu kunstis (Santiago Calatrava):
Fredrik Gertten, Sotsialist, arhitekt ja keerdus torn, Rootsi, 2005, 59'

Reede, 21. juuli
16.00 Klezmer-muusika:
Nathalie Rossetti ja Turi Finocchiarro, Juudihing, Belgia/Itaalia, 2005, 53'

18.00 Jazz:
Leslie Dektor, Kreemikook, Lõuna-Aafrika Vabariik, 2005, 26'
Kasper Collin, Minu nimi on Albert Ayler, Rootsi, 2005, 79'

Laupäev, 22. juuli
16.00 Folk muusikat Indiast:
Cédric Dupire ja Pierre-Yves Perez, Musafir, Prantsusmaa, 2005, 84'

18.00 Klezmer-muusika:
Nathalie Rossetti ja Turi Finocchiarro, Juudihing kontserdil, Belgia/Prantsusmaa, 2005, 43'

19.00 Muusika enda jaoks:
Liivo Niglas, Julgi vägi, 2005, 27'
Mark Soosaar, Hääl maa ja taeva vahel, Eesti, 2006, 46'


HEIMTALI RAHVAMAJA

Teisipäev, 18. juuli 20.00
Ellen Bruno, Taevamatus, USA, 2005, 12'
Pawel Jurga, Ühe-mehe-filosoofia, Poola, 2004, 24'
Sylviane Neunschwander-Gindrat, Mustaninalised lumivalgekesed, Šveits, 2006, 86'

Kolmapäev, 19. juuli 20.00
Farhad Mokhtari, Sookelluke, Iraan, 2005, 12'
Andrea Lanzi, Taluelu Val Badias, Itaalia, 2006, 40'
Praveen Kumar, Askeetlik silm, India, 2006, 59'

Neljapäev, 20. juuli 20.00
Yoshihiko Sumikawa, Taimagura vanaema, Jaapan, 2005, 110'


MANIJA SAAREL

Reede, 7. juuli 20.00
Ioana Joca, Vanavanemad, Inglismaa, 2005, 35'
Sylviane Neunschwander-Gindrat, Mustaninalised lumivalgekesed, Šveits, 2006, 86'

Laupäev, 8. juuli 20.00
Farhad Mokhtari, Sookelluke, Iraan, 2005, 12'
Ellen Bruno, Taevamatus, USA, 2005, 12'
Marco De Stefanis, Armas koletis, Holland, 2005, 10'
Kazuyo Minamide, Ümberlõikamine üleminekueas, Jaapan, 2005, 36'

Reede, 14. juuli 20.00
Raj Yagnik, Vanad laulud ja vigurivändad, Inglismaa, 2005, 10'
Andrea Lanzi, Taluelu Val Badias, Itaalia, 2006, 40'
Christer Magnusson, Kaksteist kuud, Rootsi, 2004-2005, 49'