Pärnu Film Festival

Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

Contacts

Regulations

Entry Form

 

 
XIX Pärnu  Filmifestivali programm

Pühapäev, 3. juuli
Vanalinna Põhikool, Nikolai 26
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Duco Tellegen, Õigus elada - Roy, Holland, 2004, 28'
Duco Tellegen, Õigus elada - Yoshi, Holland, 2004, 28'
Duco Tellegen, Õigus elada - Toti, Holland, 2004, 28'

13.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Duco Tellegen, Õigus elada - Lena, Holland, 2004, 28'
Sebastian Godwin, Poolamaa, Inglismaa, 2004, 23'
Florence Jaugey, Tüdrukust emaks, Nikaraagua, 2004, 45'

15.00 Meditsiinifilmid
Tahereh Hassanzadeh, Jumal elab, Iraan, 2005, 12'
Mara Mourao, Õnne tohtrid, Brasiilia, 2004, 96'

17.00 Elustiilid
Jeppe Rønde, Swenkad, Taani-LAV, 2004, 72'
Nahid Persson, Prostitutsioon loori taga, Taani-Iraan, 2004, 58'

19.30 Usundid ja rituaalid
Gary Kildea, Koriami seadus, Austraalia ja Uus-Guinea, 2004, 120'

Uue Kunsti Muuseum, Esplanaadi 10
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Ewa Pieta, Nagu liblikas, Poola, 2004, 29'
Mark Littlewood, Orwell - vastu lainet, Šotimaa, Hispaania, 2003, 55'

21.00 Festivali pidulik avamine

21.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Mark Soosaar, Hullav hollandlane, Eesti, 2005, 21'
Mirjam von Arx, Kurgi ehitamine (Norman Foster), Šveits-Inglismaa, 2004-2005, 90'

 

Esmaspäev, 4. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Ellen Blom, Sammud, Holland, 2004, 15'
Greta Mentzel, Ape Maria, Itaalia, 2004, 28'
Geo Andrea Lanzi, Lõunatirooli vabatahtlik, Itaalia, 2004, 44'

14.00 Uued eesti dokfilmid
Ago Ruus, Laulatatud hobustega, Eesti, 2004, 27'
Tarmo Rajaleid, Hämarik ja koit, Eesti, 2005, 58'

16.00 Meditsiinifilmid
Mary Nicotra, Transazioni, Itaalia, 2004, 29'
Michael Klint, Jääda ellu, Taani-Nigeeria, 2004, 58'
Lisa Mereghetti, Marco Mensa, Pärani silmil, Itaalia, 2004, 58'

19.00 Moodne perekond
Maria Roslev, Veel pole pime, Taani, 2004, 19'
Murray Nossel, Isainstinkt, USA, 2004, 75'
Yael Ingber, Isa, Iisrael, 2004, 30'

21.00 Muusikafilmid
Romi Kaplan, Karjamaalt marjamaale, Hispaania-Iisrael, 2004, 27'
Lionel Brouet, Festival kõrbes, Prantsusmaa-Mali, 2003, 53'
Barbara den Uyl, Maroko svingib, Holland, 2004, 67'

Uue Kunsti Muuseum
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Susanna Boehm, Alphonse Mucha - juugendi visionäär, Saksamaa, 2004, 52'
Susi Marqués, Joan Ubeda, Dali dimensioon, Hispaania, 2004, 53'

21.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Grzegorz Muskala, Järelvaataja, Poola, 2004, 11'
Rithy Panh, Angkori rahvas, Prantsusmaa-Kambodža, 2003, 90'

 

 

Teisipäev, 5. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Maciej Adamek, Elu tuleb elada, Poola, 2003, 20'
Stuart Bamfoth, Zan Barberton, Petlema lapsuke, Inglismaa-Palestiina, 2004, 19'
Eyal Avneri, Mu väike rahu, Iisrael, 2004, 56'

14.00 Uued eesti dokfilmid
Aleksei Aleksejev Mari laulupidu, Eesti-Marimaa, 2005, 28'
Liivo Niglas. Tavaline seiklus, Eesti-Mongoolia-Tiibet, 2004, 89'

16.00 Meditsiinifilmid
Veera Lehto, Teine punane joon, Inglismaa, 2004, 26'
Enrico Cerasuolo, Sergio Fergnachino, Mõistatuslik uni, Itaalia, 2004, 52'

19.00 Põlisrahvaste ellujäämine
Damir Cucic, Tänav, Horvaatia, 2004, 29'
Esteban Larrain, Berta saladusloor, Tšiili, 2004, 73'

21.00 Usundid ja rituaalid
Alba Mora, Anna Sanmarti, Mälestused ilma mäletajateta. Hispaania-India 2004, 27'
Peter Friedman, Roger Manley, Mana - enam kui usk, Prantsusmaa, 2004, 90'

Uue Kunsti Muuseum
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Ken Wardrop, Minu ema lahti riietades, Iirimaa, 2003, 6'
Ilya Ruppeldt, Saage tuttavaks Torkijaga, Uus-Meremaa, 2005, 26'
Sue Williams, Mary Pickford, USA, 2004, 80'

21.30 Muusikafilmid
Lauren Groenewald, Uhadi vaimud, Lõuna-Aafrika Vabariik, 2003, 48'
Peter Liechti, Läbi Namiibia, Šveits-Namiibia, 2004, 90'

 

 

Kolmapäev, 6. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Kimberlee Bassford, Kisakoorijuht, USA, 2003, 24'
Paul Van Rooy, Jaaguaritants, Belgia-Brasiilia, 2002, 49'
Doro Carl, Muusikapaus, Saksamaa, 2004, 45'

14.00 Uued eesti dokfilmid
Vahur Laiapea, Tummfilm kurdist tüdrukust, Eesti, 2005, 40'
Andres Korjus, Eestlased Siberis, Eesti-Venemaa, 2005, 56'

16.00 Meditsiinifilmid
Xu Guiqin, Massaaž, Hiina, 2004, 20'
Stephen Frost, Xavieri päästmine, Austraalia, 2005, 55'
Nikolay Makarov, Ma olen kurt, Venemaa, 2005, 75'

19.00 Moodne perekond
Lars Westman, Kas sa armastad mind?, Taani-Brasiilia-Rootsi, 2004, 49'
Laurentiu Calciu, Maa ootab, Rumeenia, 2004, 59'

21.00 Põlisrahvaste ellujäämine
André Dryansky, Õigel ajal ülesjõge, Holland-Surinam, 2004, 52'
Anastasia Lapsui, Markku Lehmuskallio, Fatamorgana, Soome-Siber, 2004, 57'

Uue Kunsti Muuseum
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Eva Stefani, Telepurk, Greece, 2004, 11'
Nick Higgins, Varjatud talent - Angus MacPhee Müsteerium, Šotimaa, 2004, 24'
Sigrid Faltin, Guggenheim ja paruness, Saksamaa-USA, 2004, 73'

21.30 Muusikafilmid
Josh Rubin, Rööpast väljas - metsiku mehe Fischeri meeltes, USA, 2005, 86'
José Luis Torres Leiva, Ei mingit kohta kusagil, Tšiili, 2004, 70'

 

 

Neljapäev, 7. Juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Jay Rosenblatt, Mulle meeldib see väga, USA, 2004, 4'
Ingrid Gavshon, Nikiwe, Lõuna-Aafrika Vabariik, 2004, 56'
Madeleine Bondy, Teretulemast, härra Postiljon, Mehhiko, 2004, 52'

14.00 Uued eesti dokfilmid
Kullar Viimne, Jumalaga!, Eesti, 2004, 28'
Meelis Muhu, Osta elevant ära, Eesti, 2004, 27'
Elen Lotman, Jäägermeister, Eesti, 2004, 25'

16.00 Moodne perekond
Rachel Rusinek, Rändnäitlejad, Iisrael, 2004, 54'
Thomas Thümena, Mu aafrika perekond, Šveits, 2004, 80'

19.00 Usundid ja rituaalid
Vladimir Bocev, Jumala nimel, Makedoonia, 9'
Jan Kounen, Teised maailmad, Prantsusmaa, 2004, 74'

21.00 Moodne perekond
Ase Fougner, Ravitse mu südant, Rootsi, 2004, 29'
Petra Lataster-Czisch, Peter Lataster, See ei kao kunagi, Holland, 2005, 76'

23.00 Moodne perekond
Walther Grotenhuis, Cinta Forger, Piiritu armastus - mu aafrika unistus, Holland, 2004, 40'
Ellen-Astri Lundby, Neljas naine ja tema aafrika mees, Norra, 2005, 53'

Uue Kunsti Muuseum
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad:
Carole Delaey, Jumalik voog, Sarah - Divia Dhara, Belgia-India, 2004, 29'
Marcos Pimntel, Ei midagi mitte kellegagi , Kuuba, 2003, 14'
Felice Zenoni, GROCK - klounide kuningas, Šveits, 2004, 55'

21.30 Muusikafilmid
Olena Fetisova, Kui ma oleksin saksofon, Ukraina, 2005, 52'
Ella Watermann, Kontrabass, Iisrael, 2003-2004, 30'
Bettina Ehrhardt, Chick Corea ja Bobby McFerrin "Me mängime!", Saksamaa, 2004, 60'

 

 

Reede, 8. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Murad Mazaev, 14 episoodi, Holland-Tšetšeenia, 2004, 9'
Ivan Golovnev, Pisike Katerina, Venemaa-Siber, 2004, 24'
Rudes Elementary School Videogroup, Vilesignaal Rudešist, Horvaatia, 2004, 9'
Wang Dongdong, Chang Yu, Suurekssaamine, Hiina, 2004, 58'

14.00 Uued eesti dokfilmid
Peeter Urbla, Potisetod. Teine tulemine, Eesti, 2004, 50'
Märt Sildvee, Parema elu nimel, Eesti, 2005, 51'

16.00 Meditsiinifilmid
Ken Wardrop, Ai!, Iirimaa, 2003, 9'
Ellie Land, Kõik oli elu, Inglismaa, 2004, 4'
Enrico Pizzolato, Riin Kranna, Vaimu kasvandik, Eesti-India, 2004, 30'
Danielle Beverly, Õppides neelama, USA, 2000-2005, 89'

19.00 Elustiilid
Maxim Surkov, Soo peal, Ukraina, 2003, 24'
Ileana Stanculescu, Sild, Rumeenia, 2004, 75'

21.00 Moodne perekond
M. Namik Ugur, Mustafa Saglam, Lahuspulmad, Türgi, 2003, 38'
Wang Dongdong, Qu Di, Reis kolmerattalisel, Hiina, 2004, 42'

23.00 Moodne perekond
Ivo Zen, Pizzet (Võib-olla viimane aasta), Šveits, 2004, 52'
David Noy, Perekond loeb, Iisrael, 2004, 60'

Uue Kunsti Muuseum
19.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Eloy Enciso, Eemal Buenavistast, Kuuba, 2003, 9'
Galina Adamovich, Mu Jumal, Valgevene, 2004, 20'
Paul Beek, Marmor - skulptuuri müüt, Holland-Itaalia, 50'

21.30 Tuntud ja tundmatud tegijad
Filip Marczewski, Vaene maa, Poola, 2004, 5'
Vladimir Perovic, Loomine, Serbia ja Montenegro, 2005, 21'
Karen Severns, Koichi Mori, Uhke kinnisidee: Frank Lloyd Wright'i ehitused ja pärand Jaapanis, USA-Jaapan, 2004, 130'

24.00 Tuntud ja tundmatud tegijad
Robert Gardner, Filmisaalis koos Jean Rouchiga, USA, 2004, 64'

 

 

Laupäev, 9. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Lisa Jackson, Imikala, Kanada, 2004, 8'
Maciej Adamek, Konkurss, Poola, 2003, 26'
Galina Kalinina, Tee, Venemaa, 2005, 26'
Ulrike Westermann, Hirmust tugevam, Saksamaa, 2004, 52'

14.00 Dokfilmid lastele ja noortele
Raj Yagnik, Mitte ainult inetu nägu, Inglismaa, 2005, 10'
Pirjo Honkasalo, Melanhoolia 3 tuba, Soome-Venemaa-Tšetšeenia, 2004, 85'

16.00 Moodne perekond
Petr Lom, Pruudirööv Kirgiisia moodi, Kanada, Kirgiisia, 2004, 52'
Alexander Heuken, Michaela Liechtenstein, Kas mäletad mind?, Saksamaa-Taimaa, 2004, 61'

19.00 Elustiilid
Branko Istvancic, Kaotatud varandus, Horvaatia, 2005, 26'
Mikael Wiström, Ristiisa, Rootsi-Peruu, 2004, 82'

21.00 Moodne perekond
Dana Budisavljevic, Otse A'D, Horvaatia, 2004, 46'
Britta Hosman, Luues Teuntjet, Holland, 2004, 52'

Uue Kunsti Muuseum
22.00 Tänavamuusikute improvisatsioonivõistlus muuseumi avatud terrassil

24.00 Eesti Rahva Auhinna ja festivali kõigi kategooriate aupalkade üleandmine

 

 

Pühapäev, 10. juuli
Vanalinna Põhikool
11.00 Rituaalid:
Heddy Honigmann, Armastus kõhu kaudu - kogukond, mida enam pole, Holland, 2004, 25'
Heddy Honigmann, Armastus kõhu kaudu - Saudade, Holland, 2004, 25'
Heddy Honigmann, Armastus kõhu kaudu - leppimise retsept, Holland, 2004, 25'

14.00 Auhinnatud filmid

17.00 Auhinnatud filmid


FESTIVALI ERISEANSID VÄLJASPOOL PÄRNUT

Aafrika muusikafilmid Muhumaal Villu Veski festivalil "Ju jääb!" 30.06 - 2.07

Filmid kaugete rahvaste elust Manija saarel 7. ja 10.07 kell 19.00

Filmid rahvakunstist ja -muusikast Anu Raua Heimtali Rahvamajas 11. Ja 12.07 kell 18.00


Dokfilmid Manija saare külakeskuses
Neljapäev, 7. juuli kell 19.00
Traditsiooniline maaperekond
Ivo Zen, Pizzet (Võib-olla viimane aasta), Šveits, 2004, 52'

Usundid ja rituaalid
Vladimir Bocev, Jumala nimel, Makedoonia, 9'
Damir Cucic, Unustatud, Horvaatia, 2002, 35'
Dimitris Gouziotis, Tinose Madonna, Kreeka, 2004, 58'

Pühapäev, 10. juuli kell 19.00
Elustiilid:
Stefano Barberi, India laul, Itaalia, 2003, 64'
Anne Lajla Utsi, Tundra asunikud, Norra, 2004, 52'

 

Dokfilmid Heimtali Rahvamajas
Esmaspäev, 11. juuli kell 19.00
Usundid ja rituaalid
Vladimir Bocev, Jumala nimel, Makedoonia, 9'
Dimitris Gouziotis, Tinose Madonna, Kreeka, 2004, 58'

Elustiilid
Damir Cucic, Unustatud, Horvaatia, 2002, 35'
Anne Lajla Utsi, Tundra asunikud, Norra, 2004, 52'
Peter Gardehag, Talupidaja aeg Maa peal, Rootsi, 2003, 58'

Teisipäev, 12. juuli kell 19.00
Põlisrahvaste rahvakunst
April Chabries, Sisemusest väljapoole, USA, 2004, 27'

Traditsiooniline maaperekond
Ivo Zen, Pizzet (Võib-olla viimane aasta), Šveits, 2004, 52'
Petteri Saario, Sisu-kivi, Soome, 2004, 63'