Pärnu Film Festival

Pärnu Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival

Kontaktid

Reeglid filmi autoritele

Registreerimisvorm

 
2008 Festivalist
  Kava
Kataloog
Osalejad
Auhinnad
Pildid

Piletiinfo
Staff

Majutus
Lingid

   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

TERE TULEMAST!


XXII Pärnu Rahvusvahelisele Filmifestivalile
6 - 27. juulil, 2008.

• Rahvusvaheline programm 6 - 13. juuli Pärnus
• Valikkava üle Eesti - Viljandi, Haapsalu, Rakvere, Põlva, Otepää, Heimtali, Manija saar - 15 - 27. juuli.
• 7 paeluvat filmi teemal "Vanemad ja lapsed" Eesti Televisioonis.
• Uued eesti dokumentaalfilmid.
• Auhinnatseremoonia 12. juuli hilisõhtul.
 


Festivali keskus asub
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi  10).

Kinoekraanid on:
 - Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, Esplanaadi 10
- Pärnu Raekojas, Nikolai 3

 

Igal aastal võistleb 7 dokfilmi ETV eetris. Milline neist tänavu
teemal “Lapsed ja nende vanemad” võidab Eesti Rahva Auhinna,
see sõltub telepubliku hääletustulemusest 12.juuli hilisõhtul.
Varasemad rahvaauhinna laureaadid olid sellised:

1999 U. Koch “Tiibeti soolamehed” (Šveits)
2000 P. Hegedus“Vanaisad ja revolutsioonid” (Austraalia)
2001 A. Varda “Järelnoppijad ja mina” (Prantsusmaa)
2002 K. Uibo “Kitsas on värav” (Inglismaa)
2003 N.Philibert “Olla ja omada” (Prantsusmaa)
2004 J. Karsh “Mu liha ja veri” (USA)
2005 L. Westman “Kas sa armastad mind?” (Taani)
2006 R. Ladkani, K. Davidson “Saatana kaevur” (Saksamaa)
2007 Y. Honig “Esimene rahu õppetund” (Iisrael)
 

Festivali parima filmi auhinna - Lääne-Eesti käsitööteki - on
oma meistriteostega võitnud järgmised režissöörid :

1987 Asen Balikci “Talv jäälaagris” (Kanada)
1988 Jon Jerstad “Vidarosen” (Norra)
1989 Ivars Seleckis “Põiktänav” (Läti)
1990 Hugo Zemp “Kõrilaulmine” (Prantsusmaa)
1991 Lise Roos “Renditud aed” (Taani)
1992 Kari Happonen “Külaskäik” (Soome)
1993 Heimo Lappalainen “Taiga rändrahvas” (Soome)
1994 Makoto Sato “Elu Agano jõel” (Jaapan)
1995 Kersti Uibo “Evaldimaa” (Inglismaa-Eesti)
1996 Sergei Dvortsevoi “Paradiis”(Venemaa)
1997 Thomas Stenderup “Igavese rahu portaal” (Taani)
1998 Bente Milton “Gaia lapsed” (Taani)
1999 Lasse Naukkarinen “Kunstniku elu” (Soome)
2000 Wen Pu Lin “Otsides Shangri-La’d” (Hiina)
2001 Jouko Aaltonen “Kusum” (Soome)
2002 Maciej Adamek “Ma ei jäta sind surmani”(Poola)
2003 Ulrika Bengts “Nüüd sa oled Hamlet” (Soome)
2004 Johan Palmgren “Ebba ja Torgny” (Rootsi)
2005 Pirjo Honkasalo “Melanhoolia 3 tuba” (Soome)
2006 Arunas Matelis “Enne Maale naasmist” (Leedu)
2007 Wojciech Kasperski “Seemned” (Poola)