Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev 9 - 19.00!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        
     

ANIMEMÖLL
Uue Kunsti Muuseumis
18. - 19. oktoober

FILMID, NÄITUS, TÖÖTOAD

Päevapilet 3€ (kuni 18. aastased) / 6€
Üksikpilet seansile või töötuppa 1,5€(kuni 18. aastased) / 3€

Töötubadesse vajalik registreerimine: muuseum@chaplin.ee / tel: 4430772
Kõik filmid
on varustatud eestikeelse tõlkega.


NÄITUSEINFO

HAYAO MIYAZAKI TAEVANE LAEVASTIK
Hayao Miyazaki joonistuste näitus

Väljapanek keskendub kuulsa jaapani animaatori poolt välja mõeldud lennumasinatele, mis on tema filmidest tuntud ka Eesti publikule. Hayao Miyazaki uusi filme oodatakse alati kannatamatult. Kes siis ei teaks kõigi aegade parimat animaatorit, võrratute filmide "Vaimudest viidud", "Minu naaber Totoro", "Howli liikuv kindlus", "Tuulte Oru Nausikaa", "Laputa, lendav kindlus" ning paljude teiste suurepäraste anime-filmide autorit?! Viimased viisteist aastat on režissöör lubanud pärast iga uue filmi valmimist anime-loomisega lõpparve teha, sest ta olla väsinud ja igatsevat rahulikult vanaduspõlve veeta, pealegi on tarvis noortele ruumi anda... Ometi naaseb "papa-Miyazaki" alati anime-filmide juurde. Iga kord uue suurepärase saavutusega.
Hayao Miyazaki uusim ja suurmeistri sõnul tema karjääri viimane film „Tuul tõuseb”, mis on võitnud arvukalt auhindu ja oli 2013. aastal vaadatuim film Jaapani kinodes.Kassikõrvade meisterdamine


Sander Tulk õpetab animestiilis joonistama

TÖÖTUBADE AJAKAVA
18. oktoober kell 12.00 ja 16.00
KASSIKÕRVADE MEISTERDAMISE TÖÖTUBA
Juhendaja: Anett Lillemaa

Kassikõrvade ehk jaapani keeles neko-mimide (neko - kass, mimi - kõrv) meisterdamise töötoas on võimalus teha endale lõbusad kassikõrvad. Kanda saab neid kas koos mõne laheda kostüümiga halloweeni jaoks või niisama põneva aksessuaarina igapäevaselt. Sobiv ettevõtmine nii tüdrukutele kui ka poistele.
Vajalik registreerimine:
muuseum@chaplin.ee / tel: 4430772

18. oktoober kell 13.00
ANIMESTIILIS JOONISTAMISE TÖÖTUBA
Juhendaja: Sander Tulk

Sander õpetab huvilisi animestiilis pilte ja tegelasi joonistama. Kuidas emotsioone ja meeleolusid väljendada. „Suured silmad, värvikirevad juuksed, pikad jalad ja nöpsnina – need on vaid ühed paljudest animetegelastele omastest eripäradest, mis selle animatsioonistiili nii tuntuks on teinud," kirjeldab Tartu Animeklubi Asashio president Kaia Jallai. „Niipalju kui on animesid, on ka joonistusstiile oma niššidega. Joonistustöötoas on võimalik proovida, milline näeb välja just see sinule omane animestiilis tegelane," jätkab Kaia oma mõtet.
Võta kaasa: harilik pliiats ja kustutuskumm.
Vajalik registreerimine:
muuseum@chaplin.ee / tel: 4430772


PONYO MÄE OTSAS


TÜDRUK, KES HÜPPAS LÄBI AJA

ANIME FILMIKAVA
18. oktoober kell 11.00
19. oktoober kell 11.00
MINU NAABER TOTORO
Maaliline ja südamlik lugu kahest õest, kes kolivad koos isaga paksu metsa serval asuvasse majja, kus pesitsevad seninägematud, kuid heatahtlikud vaimud. Film võitis juba esimestel linastustel kinopubliku ja kriitikute üksmeelse armastuse. 
Sageli nimetatakse läbinisti vägivallatut "Totorot" parimaks ja fantastilisimaks koguperefilmiks, mis iial kinolinale jõudnud. Oma hääle kinkisid tegelastele Evelin Pang, Eva Püssa, Merle Palmiste, Tiit Sukk, Maria Klenskaja ja teise
Film on eesti keeles.
R: Hayao Miyazaki, 1988, 86 min.
Sobilik koolieelikutele ja nooremale koolieale.
http://youtu.be/Jr_QzxrKhJ0?list=PLIIT-zyrAxOQ5JYwSdFiCzRUOVRloa-wR


18. oktoober kell 13.00
19. oktoober kell 13.00
PONYO MÄE OTSAS
Miyazaki käe all on valminud helge muinasjutt igale vanusele. Sisuliselt on "Ponyo mäe otsas" Hans Christian Anderseni "Väike merineitsi", mille tegevus on kantud üle kaasaegsesse Jaapanisse. Siin põgeneb kalake Ponyo ära oma isa, meremaag Fijumoto eest, satub ühe poisi Sosuke juurde ning armub temasse nii tugevalt, et otsustab tüdrukuks muutuda. Nii algavadki imed, lõbusad ja õudsed: äkitselt ligineb Kuu Maale, hiidlained uputavad ära maja rannakaljudel, segamini läheb terve maailma tasakaal – kõik seetõttu, et Ponyo tahtis meeletult olla oma sõbra kõrval.
"Väike poiss ja väike tüdruk, armastus ja vastutus, ookean ja elu – just sellest ja ka sellest, millel püsib üldse maailm, räägibki see väga lihtne lugu. See ongi minu vastus meie aja muredele ja ebastabiilsusele," ütleb Hayao Miyazaki. Sellest piisab täiesti. Ent peamisest elukogenud režissöör siiski vaikib. Nimelt avastab pärast "Ponyo" lõputiitreid iga vaataja, et maailm on ootamatult muutunud natuke paremaks, natuke helgemaks ja natuke lahkemaks.
Film on eesti keeles.
R: Hayao Miyazaki, 2008, 101 min.
Koguperefilm.
https://www.youtube.com/watch?v=bskgNOXbdiE


18. oktoober kell 15.00
SÕNADE AED
Makoto Shinkai loomingut on kinolinadel saatnud alati suur edu. Seekord on võimalik näha tema uusimat filmi, maalilist “Sõnade aeda”, mille keskpunktiks olev park on joonistatud Shinjuku Gyoen pargis tehtud fotode järgi.
Takao Akizuki on 15-aastane poiss, kes unistab kingsepaks saamisest. Ühel päeval koolist poppi tehes ja kohalikus pargis kingi visandades kohtab ta salapärast naist. Saatuse tahtel hakkavad nende kohtumised korduma, kuid ainult vihmastel päevadel.
Varustatud eesti subtiitritega.
R: Makoto Shinkai, 2013, 45min
MS 12, vanemale koolieale ja täiskasvanutele
https://www.youtube.com/watch?v=udDIkl6z8X0


18. oktoober kell 16.00
TÜDRUK, KES HÜPPAS LÄBI AJA
Teismeline tüdruk Makoto avastab, et suudab hüpata minevikku. See on päris mugav, sest saab valmistuda untsu läinud kontrolltööks, vältida riiduminekut sõpradega või lihtsalt puhata pärast rasket päeva. Peagi saab Makotole selgeks, et läbi aja hüppamine toob kaasa ka väga ebameeldivaid üllatusi.  Film sai selle esmalinastuse järel kriitikute suure tähelepanu osaluseks ning hiljem pälvis mitmeid olulisi auhindu.
Varustatud eesti subtiitritega.
R: Mamoru Hosoda, 2006, 98 min.
Seiklusfilm keskmisele ja vanemale koolieale.
https://www.youtube.com/watch?v=3W5BYY2jBPc


18. oktoober kell 18.00
INTERSTELLA 5555

Interstella 5555 on prantsuse elektroonilise muusika ansambli Daft Punk albumi “Discovery” visuaalne realisatsioon, mille tuntuimaks looks on “One more time”. Iga albumi pala on animeeritud kui peatükk tähtedevahelise popbändi röövimise ja pääsemise loos. Filmis pole dialoogi.
Ilma tekstita muusikafilm.
R: Kazuhisa Takenouchi, 2003, 65min.
MS 12, vanemale koolieale ja täiskasvanutele
https://www.youtube.com/watch?v=h5-FJsYj1ck

  Animemöllu kava koostas: Vaiko Edur
Suured tänud: Artur Veeber/Jaapani Animatsiooni Filmifestival ja Kaia Jallai/MTÜ Animeklubi Asashio
Meeskonnas: Kristofer Nõmm, Kristiina Saar
 
© SA Uue Kunsti Muuseum